Skip to content Skip to footer

Ciekawe i wygodne drzwi do twojego domu

Na wystrój domu wpływ mają nie tylko meble, ale również stałe elementy wyposażenia takie jak na przykład drzwi czy podłoga. Warto zwrócić baczną uwagę na stolarkę drzwiową, bo przecież drzwi kupuje się raz na wiele lat. Modny design drzwi, a może coś odrobinę bardziej retro? Przeglądając inspiracje w internecie, można natknąć się na wiele ciekawych rozwiązań.

Jakie drzwi są współcześnie modne?

Na rynku stolarki drzwiowej istnieje naprawdę duży wybór różnych ciekawych modeli. Z pewnością każdy znajdzie zarówno doskonałe drzwi zewnętrzne, które będą odpowiednio chronić dom, oraz drzwi wewnętrzne. Te pierwsze warto dobrać do elewacji domu i ogólnego projektu budynku. Powinny stanowić nie tylko zabezpieczenie przed niepożądanymi osobami, ale też dekorację samą w sobie.

Współcześnie bez problemu można znaleźć drzwi, które spełnią obydwie te cechy. Nawet drzwi przeszklone spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Drzwi wewnętrzne to kolejny duży dylemat. Najlepiej wybrać jeden model, który pojawi się we wszystkich pomieszczeniach w domu. Dzięki temu uzyskuje się spójny efekt w urządzeniu przestrzeni. Takie są współczesne trendy i warto się ich trzymać. Jakie są natomiast najmodniejsze współczesne modele drzwi? Z pewnością warto zwrócić uwagę na skrzydła drzwiowe w kolorze białym.

Białe drzwi do Twojego domu

Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się skrzydła drzwiowe w kolorze białym. Z pewnością jest to związane z dominacją stylu skandynawskiego w urządzaniu polskich wnętrz. Białe drzwi najlepiej prezentują się w jasnych pomieszczeniach, bo tworzą wraz ze ścianami spójną całość. Dzięki temu nawet nieduże pokoje wydają się większe. Można zdecydować się na drzwi białe pełne lub przeszklone. Te drugie sprawdzają się wyśmienicie w pomieszczeniach raczej ciemnych. Oczywiście można zdecydować się również na klasyczny skrzydła drzwiowe w kolorze brązowym. Te świetnie wyglądają w domach urządzonych w stylu klasycznym i eleganckim.

Drzwi przesuwne w Poznaniu

Jeszcze jeden gorący trend to drzwi przesuwne. Ten model drzwi sprawdza się świetnie na przykład do oddzielenia dwóch pomieszczeń w domach czy mieszkaniach z układem amfiladowym. Kiedy z jednego pomieszczenia wchodzi się do drugiego, warto je ze sobą oddzielić właśnie za pomocą drzwi przesuwnych. Drzwi przesuwne w Poznaniu to szeroki wybór drzwi zarówno przeszkolonych, na konstrukcjach metalowych, lub klasycznych drzwi drewnianych. To ciekawe i bardzo designerskie rozwiązanie, które wprowadza odrobinę fantazji do każdego wnętrza.