Skip to content Skip to footer

Czym charakteryzują się materace lateksowe dla dorosłych?

Wybranie porządnego łóżka do sypialni, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby móc liczyć na komfortowy sen i wypoczynek koniecznie trzeba rozejrzeć się za porządnym materacem. Nowością na rynku są materace lateksowe, które mogą pochwalić się bardzo dużą sprężystością.

Czym wyróżniają się nowoczesne materace lateksowe?

Oryginalne materace lateksowe dla dorosłych mogą pochwalić się bardzo wysoką elastycznością i doskonałą porowatością struktury. Do wyboru są zarówno materace wykonane z jednej warstwy pianki lateksowej, która łączy się ze sprężynami, jak i również można znaleźć modele które składają się z kilku różnych typów pianek wysokoelastycznych.

Warto wspomnieć także o tym, że producenci oferują materace wykonane z lateksu naturalnego i sztucznego. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Materace lateksowe dla dorosłych wykonane ze sztucznych materiałów, które zawierają w swoim składzie koagulanty i zagęszczacze.

Czym różni się lateks naturalny od syntetycznego?

Największa różnica pomiędzy modelami syntetycznymi, a naturalnymi polega na nieco innej zawartości procentowej mleczka kauczukowego, które jak powszechnie wiadomo znajduje się w lateksie. Mleczko kauczukowe, to nic innego jak sok z drzewa kauczukowego, z którego powstaje ciekła forma lateksu.

Materace lateksowe naturalne zawierają 100% mleczka, z kolei syntetyczne materace mają jedynie ok. 30% zawartości mleczka. Jeżeli chodzi o naturalne materace lateksowe dla dorosłych, to są one dobrym wyborem przede wszystkim dla alergików.

Jakie właściwości ma lateks?

Lateks od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych materiałów, który wykorzystuje się do produkcji materacy. Lateks może pochwalić się porowatością, dzięki czemu można liczyć na doskonałą wentylację i przewiewność.

Naturalny lateks jest materiałem bardzo higienicznym, dzięki temu że nie gromadzą się na nim bakterie i roztocza. Przewiewność zapewnia komfortowy i suchy sen przez cały rok. Producenci produkują materace lateksowe o różnym wariancie twardości, dzięki czemu można je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Materace lateksowe dla dorosłych dostępne są w ofercie Vege Home.