Skip to content Skip to footer

Czym kierować się podczas wyboru oświetlenia ogrodowego?

Lampy ogrodowe powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również dekoracyjne. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych upodobań, jednak efektowne oświetlenie ogrodowe może diametralnie odmienić wygląd każdego ogrodu, czy też posesji. Dobrze jest, jeśli wybrany przez nas model pochodzi od znanego i cenionego producenta. Nie ma znaczenia, czy postawiliśmy na lampę ścienną, czy stojącą.

Opinie na temat marki

Lampy ogrodowe stojące produkowane są przez wielu różnych producentów. Właśnie dlatego możemy mieć problem z wyborem najlepszej marki. Ważne jest to, aby sprawdzić opinie użytkowników. Z pewnością znajdziemy je w sieci, czy też w mediach społecznościowych. Uważajmy na lampy „no name”, których nie możemy zweryfikować.

Osoby planujące zakup lamp ogrodowych powinny zrobić dokładny research. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy lampa już po pierwszym sezonie będzie nadawać się do wymiany.

Jakość wykonania

Oświetlenie ogrodowe powinno być solidne i odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Pamiętajmy, że lampy ogrodowe są narażone na działanie wiatru, deszczu, śniegu, mrozy, zmiennych temperatur, czy też promieniowania słonecznego. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby lampa ogrodowa stojąca była wyprodukowana z certyfikowanych tworzyw. Zastosowane do produkcji komponenty muszą być bezawaryjne i bezpieczne w eksploatacji.

Dobrej jakości lampy ogrodowe stojące pozostaną w perfekcyjnym stanie przez wiele sezonów. Nie wymagają one kosztownej konserwacji. Nie zapominajmy, że każda awaria naraża nas na dodatkowe koszta. Lepiej zainwestować jest raz, a porządnie.

Cena zakupu

Planując zakup oświetlenia ogrodowego warto jest określić posiadany budżet. Pamiętajmy, że niska cena nie powinna być czynnikiem determinującym do zakupu. O wiele lepiej zainwestować jest w model znanego i cenionego producenta, który przetrwa długie lata. Sprawdźmy ceny obowiązujące nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również internetowych.

Zakup kilku lamp ogrodowych stojących do zwykle spory wydatek. Właśnie dlatego warto jest podejść do tematu rozsądnie. Nie podejmujemy decyzji zbyt pochopnie. Warto mieć świadomość, że każdy sklep może narzucać własną marżę. Różnica w cenie może być bardzo wysoka. Uważajmy jednak na zakupy z nieznanych źródeł. W sieci funkcjonuje wielu nieuczciwych sprzedawców.