Skip to content Skip to footer

Jaką kanapę wybrać?

Sofa, kanapa, a może narożnik? W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać taki rodzaj mebla wypoczynkowego, który sprawdzi się w praktyce. Każda z tych opcji ma wiele zalet i charakteryzuje się czymś innym. Jaki mebel wobec tego będzie najlepszy?

Kanapa do pokoju dziennego

Bardzo wiele zależy od tego, jakim metrażem dysponujemy. Jeśli pozwala nam na to wielkość pomieszczenia, a naszym priorytetem jest funkcjonalność i wygoda, doskonałym wyborem będzie narożnik – w kształcie litery „l” z funkcją spania. Jednocześnie będziemy mieli gdzie wypoczywać, ale i gdzie przenocować odwiedzających nas gości. Kanapy nowoczesne to bardzo często meble wielofunkcyjne, które oprócz ciekawej stylistyki są po prostu meblami bardzo praktycznymi. Z dodatkowymi poduchami oraz plamoodporną tapicerką są też meblami idealnymi dla rodzin z dziećmi.

Jednakże, nowoczesne kanapy do salonu to także sofy, a więc meble, które nie posiadają funkcji spania. Są to odpowiednie meble do mniejszych pomieszczeń, gdzie i tak nie mielibyśmy odpowiednio dużo miejsca do tego, aby taką kanapę rozłożyć. Te kanapy nowoczesne zrekompensują nam brak możliwości rozkładania mebla tym, że są naprawdę bardzo wygodne i bardzo stylowe. Dostępne w pięknych, energetycznych wybarwieniach tapicerek, na stylowych nóżkach, idealnie sprawdzą się do wnętrza industrialnego, skandynawskiego, a także minimalistycznego. Wybierając nowoczesne kanapy do salonu za pewne bierzemy pod uwagę styl takiej kanapy, a także to, czy będzie pasowała do pozostałych elementów umeblowania.

A jaka kanapa nowoczesna na wyposażenie biura?

W bardziej formalnych wnętrzach idealna będzie sofa do biura. W takim pomieszczeniu funkcja rozkładania takiego mebla tak naprawdę w ogóle nie jest nam potrzebna, odpowiednia więc będzie taka sofa do biura, która jest wygodna, elegancka i będzie w odpowiedni sposób pełniła funkcję reprezentacyjną.

Wiele zależy też od tego, w jakim stylu jest utrzymane nasze biuro. Jeśli jest to miejsce bardzo nowoczesne urządzone w duchu minimalizmu z wieloma elementami przeszkleń i metalu – wybierajmy w kanapach nowoczesnych ze skóry lub też z tkaninami obiciowymi w stonowanych, eleganckich kolorach, być może z dodatkowym, ozdobnym pikowaniem. Natomiast, jeśli nasze biuro jest kreowane na przytulne i swojskie miejsce, w którym każdy czuje się dobrze – możemy postawić na wybór nowoczesnych kanap do salonu, a więc mebli identycznych jak te, które królują w naszych domach.