Skip to content Skip to footer

Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać?

Wybór odpowiedniego krzesła do biurka dla dzieci nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie możemy tak po prostu zdecydować się na pierwszy lepszy model, który będzie się podobał naszemu synowi lub córce. Krzesło dla dziecka musi być wybrane z myślą o tym, że młody człowiek będzie używał mebla codziennie przez sporą ilość czasu. Żeby uniknąć dolegliwości ze strony kręgosłupa oraz różnego rodzaju wad postawy, krzesło musi spełniać pewne wymagania.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesło do biurka dla dziecka?

Po pierwsze sprawdźmy, czy krzesło ma odpowiednio wyprofilowane oparcie oraz, czy dziecko przybiera właściwą pozycję podczas siedzenia. Osoba użytkująca krzesło nie powinna się garbić. Upewnijmy się też, czy siedzisko jest wygodne oraz, czy cała konstrukcja jest dostosowana do wzrostu młodego człowieka. Będzie świetnie, jeśli wysokość siedziska można regulować. Oznacza to dla nas rzadszą konieczność wymiany mebla.

Krzesło do biurka dla dziecka powinno być wykonane z materiałów o wysokiej jakości. Ekoskóra świetnie wygląda, ale wymaga pielęgnacji i może być trudna do utrzymania w czystości. Z kolei zwykłe, płócienne materiały często są mało odporne na przetarcia. Dokładnie przyjrzyjmy się więc, z czego zostało wykonane obicie krzesła i czy jest to rozwiązanie w miarę praktyczne.

Atrybuty dobrego krzesła do biurka dla dzieci

Dobrze będzie, jeśli krzesło będzie stabilnie stało na podłożu. Powinno mieć przynajmniej pięciopodporową podstawę. Dla wygody dziecka warto zwrócić uwagę, czy interesujący nas model posiada podłokietniki oraz regulowane oparcie. Możemy także zainteresować się, jakie atesty i certyfikaty posiada krzesło dla dziecka, które chcemy kupić.

Jeżeli wszystkie podstawowe kryteria wyboru krzesła są spełnione przez modele, którymi się zainteresowaliśmy, możemy przejść do mniej istotnych kwestii, które mogą jednak czasem zadecydować, który produkt będzie lepszy. Możemy postarać się, by krzesło, które wybierzemy, pasowało kolorystycznie do wnętrza pokoju, w którym będzie stało. Nie bez znaczenia są też upodobania dziecka – spytajmy, jaki rodzaj krzesła podoba mu się najbardziej i na którym będzie mu się najlepiej uczyło czy grało na komputerze. Wreszcie warto porównać ceny – być może któryś z ciekawych modeli jest dostępny w interesującej promocji w jednym ze sklepów.