Skip to content Skip to footer

Nowoczesne i modne oświetlenie

Aby wnętrza domu były przytulne i przyjazne, muszą być dobrze oświetlone. Mogło by się wydawać, że lampy są tylko dodatkiem do wnętrz, nic bardziej mylnego, pełnią one wiele różnych funkcji. Warto zwrócić uwagę na to, by zakupione lampy pasowały do wystroju wnętrz i ich klimatu.

Jaką lampę wybrać do industrialnych wnętrz?

Obecnie bardzo modne stały się wnętrza urządzone w stylu industrialnym. To styl bardzo specyficzny, przede wszystkim charakteryzuje go surowość i brak zbytków. W takich wnętrzach nie ma żadnych błyskotek i ozdób. Dlatego też w sklepach z oświetleniem można znaleźć wiele lamp pasujących do takich wnętrz. Bardzo interesującą propozycją są Lampy z mosiądzu, które pięknie się komponują z metalowymi regałami, mosiężnymi stolikami i innymi dodatkami w tym stylu.

Lampy mosiężne wiszące

Chcąc urozmaić wnętrza swojego industrialnego domu, warto zakupić lampy mosiężne wiszące i stworzyć w ten sposób wyjątkowy klimat we wnętrzach. Lampy z mosiądzu mają bardzo specyficzny kolor lekko złotawy, wpadający w pomarańcz i czerwień. Nic więc dziwnego, że takie oświetlenie na każdym robi duże wrażenie. Lampy mosiężne są doskonałym dodatkiem do domów urządzonych w stylu industrialnym ale to wcale nie znaczy, że wnętrz urządzonych w innym stylu nie będą one pasować.

Lampy stojące czy wiszące?

W każdym pomieszczeniu powinno się znaleźć jedno główne źródło oświetlenia oraz przynajmniej jedno dodatkowe światło. Główne źródło światła ma zapewnić oświetlenie całego pomieszczenia, z kolei dodatkowe oświetlenie stworzy we wnętrzach intymny nastrój i będzie miało charakter doraźny. Warto więc kupić wiszącą lampę z mosiądzu i pasującą do niej stojącą lampę.

Lampa na lata

Kupując lampy do swojego domu, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Lampę powinno się kupować na długie lata a mosiężne lampy na pewno się pod tym kątem doskonale sprawdzą. Są one bardzo ciężkie i solidne, są odporne na różne czynniki mechaniczne. Nie nagrzewają się także, co również jest warte podkreślenia. Jeśli ktoś szuka porządnej lampy, która przez długie lata będzie oświetlać wnętrza jego domu, to taka propozycja na pewno przypadnie mu do gustu.