Skip to content Skip to footer

Odświeżacze powietrza a neutralizatory zapachu – czym się różnią?

Zapach panujący w pokojach hotelowych ma ogromne znaczenie. Ma bardzo duży wpływ na zadowolenie gości. Dlatego też hotele stosują odświeżacze powietrza i neutralizatory zapachu. Oba te produkty różnią się od siebie. Na czym polega ta różnica?

Różnica między odświeżaczami powietrza a neutralizatorami zapachu

Oba produkty mają takie samo zadanie. Jest nim niwelowanie nieprzyjemnych zapachów i odświeżanie powietrza. To, co jednak różni oba te produkty to sposób ich działania. Odświeżacz powietrza do hoteli uwalnia cząstki substancji zapachowej, która jest miła „dla nosa”. Substancja zapachowa niweluje nieprzyjemne wonie. Odświeżacze powietrza świetnie się sprawdzają w przypadku usunięcia zapachu dymu tytoniowego.

Jeśli chodzi o neutralizatory powietrza, to są to produkty, które mają zdolność pochłaniania nieprzyjemnych zapachów i tym samym usuwania ich z otoczenia. Dodatkowo neutralizatory uwalniają przyjemny zapach. Neutralizatory sprawdzają się w pomieszczeniach, w których przez cały czas może utrzymywać się nieprzyjemna woń.

Skuteczne pozbycie się nieprzyjemnych zapachów

To, co jeszcze różni odświeżacze powietrza i neutralizatory zapachu to ich intensywność działania. Odświeżacz powietrza do hoteli to dobre rozwiązanie w przypadku konieczności pozbycia się bardzo intensywnego, nieprzyjemnego zapachu. Odświeżacz sprawdzi się tu lepiej w porównaniu z neutralizatorem.

Neutralizator zapachu z kolei lepiej sprawdzi się przy mniej intensywnych zapachach, ale utrzymujących się długotrwale. Jeśli nieprzyjemny zapach utrzymuje się ciągle, to stosowanie odświeżaczy oznaczałoby częstą ich wymianę. Dlatego efektywniej będzie w tym przypadku zastosować neutralizator.

Odświeżacz powietrza czy neutralizator zapachu?

Który z tych produktów stosować? Najlepiej oba. Jeśli chce mieć się gwarancję przyjemnego zapachu w całym hotelu, to stosować powinno się zarówno odświeżacze powietrza, jak i neutralizatory. Tym bardziej że oba te produkty mają nieco inne zastosowanie.

Na rynku dostępne są różne produkty. Przykładem mogą być spraye do ręcznej aplikacji, spraye z elektronicznych wkładem, preparaty w płynie, jak i preparaty w blokach pochłaniających zapachy. Dzięki temu wybrać można takie produkty, które najlepiej spełniać będą indywidualne oczekiwania.