Skip to content Skip to footer

Okna drewniano-aluminiowe i ich właściwości

Wybór odpowiednich okien do swojego domu jest równie ważny jak jak dach czy drzwi. To jeden z najważniejszych elementów decydujących o wyglądzie, wygodzie, funkcjonalności oraz bezpieczeństwie każdego budynku. Nie mniej ważne są kwestie finansowe. Czy okna drewniano-aluminiowe to dobry pomysł?

Podwójna i niezwykle solidna konstrukcja

Tego rodzaju okna to rozwiązanie, które łączy w sobie wyjątkowość i uniwersalność drewna oraz solidność i wytrzymałość aluminium. Zostały one skonstruowane w taki sposób, że ramę wewnętrzną stanowi drewno. Najczęściej jest to dąb, sosna, modrzew, a także gatunki egzotyczne, wszystko zależy od naszych osobistych preferencji.

Od zewnątrz okno posiada aluminiową konstrukcję, co nadaje budynkom elegancji, a także jest świetnym zabezpieczeniem przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, w tym również promieniowaniem słonecznym. Jest to dodatkowe wzmocnienie, które decyduje o wytrzymałości i solidności całej ramy okiennej.

Termoizolacja i dźwiękoszczelność

Konstrukcja z drewna oraz aluminium łączona za pomocą specjalnej pianki daje wyjątkowe efekty termoizolacyjne. Okna drewniano-aluminiowe świetnie nadają się do domów pasywnych oraz każdych innych ze względu właśnie na wysoką termoizolację. Jest to zdecydowana oszczędność na wydatkach na ogrzewanie domu.

Konstrukcja zapewnia również znacznie większą dźwiękoszczelność. Okna z drewna i aluminium będą więc idealnym rozwiązaniem dla okolicy o zwiększonym natężeniu hałasu, np. w pobliżu ruchliwych ulic. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na współczynnik Rw, który powinien być wyższy niż 40 dB.

Okna stylizowane pod własne widzimisię

Okna drewniano-aluminiowe od zewnątrz mogą być dokładnie takie, jak sobie to zaplanowaliśmy. Różnorodność stylów oraz kolorystki pozwala na dopasowanie ich do budynków nowoczesnych, klasycznych oraz innych preferowanych, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Czerwone, niebieskie – tutaj naprawdę nie ma ograniczeń.

Od środka okna są drewniane. Tym samym jest to kwintesencja uniwersalnej elegancji i luksusu, która również przekłada się na uczucie ciepła i wyjątkowej przytulności. Mogą być zabezpieczone tylko specjalnymi lakierami, dzięki czemu widoczne będą naturalne i nie powtarzalne słoje charakterystyczne dla danego gatunku drewna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.