Skip to content Skip to footer

Ondulina dachowa – uniwersalne i ekologiczne pokrycie

W poszukiwaniu dobrych, ekologicznych i niedrogich pokryć dachowych warto zwrócić uwagę na rozwiązanie, jakim jest popularna ondulina dachowa, która może być świetnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju budownictwa. Płyty bitumiczne posiadają dużo znaczących zalet dla inwestorów, co sprawia, że chętnie sięgają oni po ten materiał.

Czym jest płyta bitumiczna?

Tego rodzaju materiał służący jako pokrycia dachowe jest produkowany z włókien organicznych, które poddaje się procesom utwardzania poprzez użycie bitumu. Ważną informacją dla zainteresowanych takim materiałem jest fakt, że jest on w pełni ekologiczny oraz powstaje w drodze recyklingu.

Ondulina dachowa jest bardzo trwała, odporna na większość czynników zewnętrznych, jak wysokie i niskie temperatury zewnętrzne, na przeciekanie oraz nie poddaje się procesom korozji. Dach z płyty bitumicznej nie porasta drobną i uciążliwą roślinnością, jest także odporny na grzyby oraz chemikalia.

Jedną z zalet jest także onduline cena, która zachęca do decyzji o takim właśnie pokryciu dachu, tym bardziej, że płyty posiadają piętnastoletnią gwarancję producenta oraz nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Płyta bitumiczna jest bardzo estetycznym materiałem, który jednocześnie ze względu na swoją trwałość może służyć przez wiele lat.

Gdzie znajduje zastosowanie ondulina na dach?

Płyty typu onduline znajdują szerokie zastosowanie w każdego rodzaju budownictwie. Bardzo popularne jest ich wykorzystywanie do pokrywania dachów domów mieszkalnych oraz budynków gospodarczych i rolniczych.

Jednak także w budownictwie komercyjnym, a także użyteczności publicznej można zaobserwować dachy wykonane z tego rodzaju materiałów. Często ze względu na fakt, że onduline cena jest niewygórowana przy dużych zaletach użytkowych, płyty bitumiczne pokrywają dachy szpitali, hal sportowych, obiektów handlowych, a także szkół.

Dlaczego płyty onduline są popularne wśród majsterkowiczów?

Płyty onduline oprócz komercyjnego zastosowania cieszą się dużym uznaniem wśród osób lubiących samodzielne prace budowlane. Materiał ten jest lekki, łatwy w transporcie, a także niezwykle prosty w obróbce.

Za pomocą nieskomplikowanych domowych narzędzi można z powodzeniem położyć samodzielnie dach, nawet jeśli nie posiada się żadnych kwalifikacji budowlanych, ani fachowej wiedzy.