Skip to content Skip to footer

Profesjonalne mycie podłóg

Czyszczenie dużych powierzchni, takich jak podłogi w sklepach, szkołach, magazynach, czy szpitalach, wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu. Ważne jest, aby sprzęt ten umożliwiał szybkie sprzątanie, a jednocześnie cechował się dużą wytrzymałością.

Jaki sprzęt do dużych powierzchni?

Do mycia, ale także zmiatania dużych powierzchni, świetnie sprawdzą się mopy do sprzątania płaskie. Są one produkowane w różnych rozmiarach. Wykonane są najczęściej z bawełny lub mikrofazy, które są materiałami dobrze pochłaniającymi płyny i o dużej skuteczności czyszczenia. Do zmiatania na mokro i na sucho przeznaczone są mopy profesjonalne wykonane z akrylu. Dobrą jakość wykonania sprzętu gwarantują firmy oferujące mopy przemysłowe. Produkty te wykonane są z dobrej jakości materiałów, odpornych na niszczenie, wynikające z intensywnego użytkowania i bardzo częstego prania.

Mop sznurkowy czy płaski?

Co prawda w sprzedaży są dostępne profesjonalne mopy sznurkowe, ale ich struktura i kształt sprawiają, że nie sprawdzają się one przy myciu dużych powierzchni. Cechują się jednak dużą wchłanialnością cieczy, w związku z czym stanowią dobre uzupełnienie dla mopów płaskich. Sznurki sprawiają, że mop nierównomiernie oddaje płyny, co sprawia, że podłoga pozostaje nierównomiernie wilgotna i w niektórych miejscach schnie znacznie dłużej. Powoduje to powstawanie smug i zacieków. Przewagą mopów płaskich jest równomierność wchłaniania przez nie cieczy i ich duża powierzchnia, a więc obszar pracy jest dużo większy niż w przypadku mopów sznurkowych.

Na co zwrócić uwagę kupując mopy przemysłowe?

Mopy profesjonalne, które najlepiej sprawdzą się na dużych powierzchniach, to mopy płaskie, myjąco-zamiatające. Należy zwrócić uwagę na ruchomość stelaża, która sprawia, że możliwe jest umycie za jego pomocą każdej gładkiej powierzchni. Powierzchnia mopa płaskiego powinna przylegać równo do podłoża, a docisk musi być jednakowy w każdym punkcie. Taka konstrukcja mopa sprawi, że podłoga będzie wysychać równomiernie, przez co nie powstają nieestetyczne zacieki. Mopy do sprzątania typu płaskiego sprawdzą się więc doskonale zarówno na powierzchniach matowych, jak i tych o dużym połysku. Mopy z mikrofibry dobrze myją powierzchnie porowate i nierównomierne, natomiast mop płaski sznurkowy, czyli tzw. flipper sprawdzi się do codziennego mycia, ale znacznie lepiej nada się do polimeryzacji powierzchni.