Skip to content Skip to footer

Sypialnia alergika – jak wybrać poduszkę?

Łzawiące oczy, kichanie, niewyspanie i zmęczenie to problemy, z którymi muszą mierzyć się alergicy. Na pylenie kwiatów i drzew nie mamy wpływu, ale na pościel, w której spędzamy noce już tak. Jak wybrać poduszkę dla alergika, by zapewniała komfortowy wypoczynek?

Poduszka dla alergika – jaka powinna być?

Poduszka antyalergiczna powinna być przede wszystkim odporna na czyszczenie w wysokich temperaturach. Częste pranie pomoże usunąć kurz, pot, roztocza, grzyby i bakterie, które najczęściej i najliczniej gromadzą się w poduszce.

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy poduszkę antyalergiczną można prać w pralce. Ważna jest również temperatura. Powinno to być minimum 60 º C. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte.

Poduszka antyalergiczna powinna zapewniać również przepływ powietrza, dzięki temu nie będą osiadały na niej bakterie. Również pot nie będzie się wchłaniał. Warto pamiętać, że bardzo skutecznym sposobem na zachowanie czystości pościeli jest jej wietrzenie. Świetnie sprawdzi się również wyrzucenie jej na kilkustopniowy mróz.

Wypełnienie syntetyczne – co to jest?

Jeszcze do niedawna najczęściej wybieraliśmy poduszki z wypełnieniem naturalnym z pierza lub puchu. Dziś jest wiele materiałów syntetycznych, które nie uczulają i świetnie sprawdzają się jako wypełnienie poduszek antyalergicznych.

Wypełnienie sylikonowe jest dobrym przykładem. Włókna i kulki sylikonowe tworzą kanaliki, które ułatwiają przepływ powietrza w poduszkach. Dzięki temu poduszki są miękkie, sprężyste i nie gromadzą potu oraz bakterii.

Poduszka antyalergiczna z sylikonowym wypełnieniem jest łatwa do utrzymania w czystości. Można ją prać w wysokich temperaturach. Ich zaletą jest to, że są trwałe i nawet po wielu praniach nie tracą swojego pierwotnego kształtu.

Poduszka antyalergiczna z bambusa

Wypełnieniem, które zasługuje na wspomnienie jest bambus. Jest to materiał naturalny, który jest świetną propozycją dla alergików.

Poduszka antyalergiczna z bambusowym wypełnieniem jest antystatyczna dlatego jest to idealna propozycja nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci. Jest to poduszka miękka, sprężysta i wygodna. Można ją znaleźć w najróżniejszych rozmiarach, również takich, które będą idealne dla najmłodszych.

Poduszka antyalergiczna dostępna jest w ofercie Vege Home.