Warsztaty modułowe coraz częściej zastępują tradycyjne budownictwo. Cieszą się sporym zaufaniem i zainteresowaniem. Czy rzeczywiście są lepsze niż tradycyjne budynki? Co lepiej sprawdza się w praktyce? Warsztat z modułów czy budynek postawiony tradycyjnymi metodami?
Szybka budowa
Warsztat modułowy to budynek, który ustawia się z gotowych już elementów. Dzięki temu jego postawienie zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż tradycyjna budowa. Oznacza to również to, że dużo szybciej można wykorzystać go do pracy zarobkowej.
Szybka budowa warsztatu jest więc rozwiązaniem, które sprawdzi się w przypadku firm prężnie rozwijających się, które potrzebują dodatkowych stanowisk pracy.
Tania budowa
Warsztat modułowy jest dużo tańszy niż tradycyjna budowa warsztatu o takich samych wymiarach. Nie ma potrzeby wylewania fundamentów, kupowania wielu różnych materiałów budowlanych i korzystania z usług kolejnych fachowców. Dzięki temu cała budowa jest dużo tańsza.
Z racji tego, że wykorzystuje się do niej gotowe moduły, to można cieszyć się z niższej ceny wynikającej z masowej ich produkcji. W przypadku tradycyjnej budowy nie ma mowy o takim udogodnieniu.
Gotowe rozwiązania
Korzystanie z gotowych rozwiązań jest proste. Nie ma sensu wymyślać koła od nowa, skoro można skorzystać z gotowych modułów, które już sprawdziły się w innych warsztatach.
Dzięki gotowym rozwiązaniom zaprojektowanie warsztatu marzeń nie jest trudne i nie zajmuje zbyt dużo czasu. To propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie ład.
Łatwe do rozwoju
W przypadku, gdy firma intensywnie się rozwija i konieczne jest rozbudowanie warsztatu, możliwe jest dostawienie dodatkowych modułów do konstrukcji, która już stoi. Dzięki temu nie trzeba martwić się przestojami w pracy czy ingerencją w pierwotną konstrukcję.
W przypadku tradycyjnego budownictwa nie wygląda to tak kolorowo. Rozbudowa wiąże się z kosztownymi i często długotrwałymi robotami. Zdarza się, że prace te uniemożliwiają normalną pracę warsztatu, więc inwestor jest także pozbawiony dotychczasowego zarobku.