Skip to content Skip to footer

Wolnostojjąca kuchenka retro w wyposażeniu nowoczesnej kuchni

Dla pań domu bardzo ważne jest wyposażenie kuchni oraz jej aranżacja i design. W dzisiejszych czasach najczęściej stosuje się blaty kuchenne, które zabudowuje się. Jednak coraz częściej ciekawą aranżacją kuchni stają się kuchenki wolnostojące. Dodatkowo modne też staje się by klasyka kuchenek retro wystąpiła w nowoczesnej odsłonie.

Kuchnia w stylu retro w nowoczesnej odsłonie

Producenci urządzeń kuchennych coraz częściej proponują urządzenia przypominające kształtem urządzenia AGD z minionych epok. Tego rodzaju urządzenia mają starodawny design, ale są urządzeniami o nowej technologii. Urządzenie kuchni w stylu retro jest nie tylko ciekawym pomysłem, ale także jest to możliwe dzięki dostępności sprzętów w typie retro. Urządzając kuchnię w stylu retro ważnym jest też by za nadto nie przesadzić i nie namieszać zbyt wielu elementów retro ze sobą w jednej kuchni. Najlepiej jest postawić na kuchenkę retro wolnostojącą i kilka detali retro oraz na lodówkę w dawnym stylu.Kuchenka retro wolnostojąca to połączenie wzornictwa inspirowanego minionymi latami z funkcjami, które są innowacyjne i nowatorskie. Przez to otrzymujemy sprzęt retro, ale już sprzęt wykonany w nowej technologi i na zasadach nowej technologii działający.

Kuchenka retro wolnostojąca i co jeszcze

Urządzając kuchnię w stylu retro dobrze jest do kuchenki retro wolnostojącej dopasować jeszcze specjalną lodówkę retro oraz kilka drobnych sprzętów AGD przypominających swoim wyglądem dawną epokę. Dwa duże urządzenia retro ustawione w kuchni na pewno będą od razu rzucać się w oczy i spowodują, że kuchnia stanie się kuchnią w stylu retro. Obok lodówki i kuchenki retro można w kuchni postawić jeszcze blender Smeg Retro czy toster retro lub retro maszynę do robienia pop cornu. Takie sprzęty nadadzą kuchni specjalny charakter. Pamiętać jednak należy, że kuchnia retro to nie kuchnia z zabudowanym sprzętem. Tutaj rządzi kuchenka retro wolnostojąca oraz lodówka też wolnostojąca.

Dobre gotowanie i oszczędność

Decydując się na sprzęt elektroniczny retro nie trzeba obawiać się o zbyt wysokie rachunki za jego używanie. Stylistyka sprzętów retro idzie w parze a oszczędnością. Bez względu czy kuchenka retro czy też lodówka lub inny sprzęt AGD retro jest też sprzętem energooszczędnym.

Kuchenki retro wolnostojące dostępne są w ofercie Lofra.pl