Skip to content Skip to footer

Wycieraczki zewnętrzne

Wycieraczki należą do tego typu wyposażenia domowego, do którego przywiązujemy stosunkowo niewielką wagę. Są one jednak dość istotne. Wycieraczka zewnętrzna oraz wewnętrzna pomagają nam zachować czystość w domu. Ich zadaniem jest zatrzymanie poza domem najgorszego brudu, który może trafić do wnętrza z naszymi butami.

Jakie rodzaje wycieraczek rozróżniamy?

Wycieraczki możemy oczywiście podzielić w zależności od tego, jakie kryterium przyjmiemy. Jedne z największych różnic dzielą wycieraczki obiektowe oraz wycieraczki do domu. Te pierwsze są zdecydowanie większe, ale przeważnie mamy mniejszą możliwość wyboru designu.

Wycieraczki dzielone są również na wycieraczki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Podział obejmuje również rodzaj użytego materiału. Różnic miedzo nimi jest wiele dlatego, warto się im przyjrzeć.

Czy wycieraczki obiektowe możemy wykorzystać w domu?

Wycieraczki do domu mogą być tymi samymi, jakie są wykorzystywane w obiektach publicznych, ale na 90% będziemy potrzebowali zdecydowanie mniejszych rozmiarów. Do ciekawych rozwiązań zaliczamy wycieraczki zewnętrzne metalowe.

Wycieraczka zewnętrzna metalowa jest najczęściej wyposażona dodatkowo w osadnik, w którym zbierają się błoto oraz inne zanieczyszczenia. Dzięki temu, że metal jest twardy i wytrzymały, możemy spokojnie założyć, że taka wycieraczka to sprzęt na lata.

Jakie inne typy wycieraczek są obecne na rynku?

Spośród wielu rozwiązań, obecnie na rynku dominują cztery rodzaje wycieraczek. Są to wycieraczki metalowe, kokosowe, gumowe oraz wycieraczki z tworzywa sztucznego. Każda z nich ma oczywiście swoje wady i zalety, o których warto powiedzieć.

Wycieraczki kokosowe, to produkt najbardziej ekologiczny. Materiał, jaki jest wykorzystany do ich wytworzenia, pozwala na dobre wyczyszczenie butów, przed wejściem d mieszkania. Ma jednak sporą wadę, a mianowicie jest najmniej odporny mechanicznie oraz podatny na działanie wilgoci.

Wycieraczki z tworzywa sztucznego, to swego rodzaju kompromis pomiędzy trwałością a skutecznością. Wadą jednak jest tworzywo, jakiego używa się w tańszych modelach. Najtańsze wycieraczki nie wytrzymują zbyt długo, kiedy są intensywnie użytkowane. Powoduje to, że jesteśmy zmuszeni i tak je dość często wymieniać na nowe.