Skip to content Skip to footer

Brodziki do kabiny prysznicowej

Podczas projektowania wnętrza łazienki mamy często spory dylemat, na jaką armaturę się zdecydować. Szeroki wybór istnieje wśród brodzików do kabiny prysznicowej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest ich poprawne dobranie do wnętrza. Ten tekst ma na celu przybliżyć możliwości wyboru brodzików prysznicowych, a także ich rodzaje.

Dlaczego wybór odpowiedniego brodzika jest tak istotny?

Wyobraźmy sobie sytuację. Urządzamy wnętrze, szukamy łazienkowej armatury i ceny zwalają nas z nóg. Chcemy zaoszczędzić, więc wybieramy gorszej jakości materiały, montujemy brodzik do kabiny prysznicowej, z którego korzysta się praktycznie non stop i po stosunkowo krótkim czasie on pęka! Brzmi znajomo? Dla niektórych pewnie tak, dla innych – wyobraźnia pewnie wywołała ciarki.

Dlatego tak istotne jest zainwestowanie w porządne pozycje. Może wydamy teraz więcej niż zamierzaliśmy, ale nie będziemy musieli martwić się o efekty uboczne naszych tańszych wyborów. Decydując się na wątpliwej jakości Brodziki do kabiny prysznicowej, jesteśmy narażeni na oglądanie śladów zabrudzeń, których nie da się doczyścić, zarysowań, które trudno zatuszować lub nawet na pęknięcia, które dyskwalifikują brodzik z użytku.

Dodatkowo, źle zamontowany brodzik może powodować wylewanie się wody na podłogę podczas kąpieli. Uciążliwa byłaby konieczność wchłaniania wody z podłogi, a takie działanie dodatkowo może prowadzić do powstawania grzyba.

Rodzaje materiałów.

Brodziki do kabiny prysznicowej mogą być wykonywane z różnych materiałów, dlatego czasem trudno zdecydować się na konkretną pozycję.

Ciekawym rozwiązaniem są brodziki do kabiny prysznicowej wykonane z konglameratu, który imituje lany marmur. Na takiej powierzchni na długo utrzymuje się błysk oraz sam materiał sprawia wrażenie ekskluzywnego.

Najpopularniejszą opcją jest wybór dobrej jakości akrylu. Jest to materiał ciepły i gładki w dotyku. Stosunkowo lekki, co jest atutem podczas montażu. Jedynie należy ostrożnie dobierać środki czyszczące powierzchnie z akrylu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Istotny jest także kształt brodzika, który należy dopasować do powierzchni łazienki.

Do małych łazienek idealnie sprawdzą się narożne brodziki, które nie zajmują zbędnego miejsca. Warto wybrać takie z zaokrąglonymi kantami, są wygodniejsze w użytkowaniu.

Innym chętnie wybieranym kształtem są brodziki prostokątne, które idealnie wpasują się do wnętrz o większej powierzchni. Można dostosować zarówno wielkość brodzika jak i jego głębokość tak, by spełniały oczekiwania użytkownika.