Skip to content Skip to footer

Ciekawe działki komercyjne – jak je wyszukać?

Wyszukanie odpowiednich terenów na inwestycje nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza w większych miastach. Zazwyczaj tam, gdzie coraz więcej firm decyduje się na inwestycje mogą być z tym problemy. Jednakże wciąż w Polsce są tereny, na których można znaleźć odpowiednie miejsca, a cena w przypadku zakupu będzie niezwykle atrakcyjna.

Katowice – miejsce dobre dla firm

Gdy chodzi o działki komercyjne w Katowicach zaliczyć należy do tych miejscowości, w których ich wyszukanie nie sprawi problemu. Dotyczy to zarówno tych, które przeznaczone są na wynajem jak też tych przeznaczonych do sprzedaży. Nie wszyscy inwestorzy bowiem są zainteresowani zakupem gruntów, niektórzy preferuj długoterminowy najem. Często uzależnione jest to od tego, jaki rodzaj działalności ma zamiar prowadzić dany inwestor. Wiele gruntów przeznaczanych jest pod nowoczesne budownictwo, wówczas najczęściej inwestorzy wykupują je na własność. Jeżeli chodzi o grunty, które przeznaczane są pod działalność, wiele zależy od ich usytuowania czy ewentualnego zagospodarowania.

Wielkość ma znaczenie

Działki komercyjne w Katowicach, podobnie zresztą jak w wielu innych miastach cieszą się różnym zainteresowaniem. Duży wpływ na ich popularność często ma ich wielkość. Niektórzy inwestorzy uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup jak największej działki, nawet jeżeli jej wielkość przekracza potrzeby danego przedsięwzięcia. Jednakże w przyszłości większy teren może pozwolić na rozwój firmy. Niewielka działka nie daje takich możliwości i konieczne po jakimś czasie może stać się poszukiwanie nowych gruntów, które zaspokoją rosnące potrzeby inwestycji.

Także cena działek, w przypadku gdy mowa o ich zakupie jest do istotnym kryterium. Ta zaś zależna jest nie tylko od jej wielkości, ale lokalizacji. Działki położone bliżej centrum, w miejscach do których jest łatwy dojazd czy dostęp z głównych tras będą o wiele droższe od innych. Jednakże ich lokalizacja pozwala na szybsze osiągnięcie sukcesu. Deweloperzy, którzy poszukują gruntów obecnie niemal wszędzie, czasem preferują tereny położone na obrzeżach miast, jednakże w bliskości komunikacji miejskiej czy też miejsc takich jak szkoły czy centra handlowe. Rosnące zainteresowanie takimi gruntami powoduje, że z każdym rokiem pojawia się coraz więcej ciekawych ofert na ich sprzedaż. Cieszy to przede wszystkim zainteresowanych inwestorów, którzy mogą rozwijać swoją działalność i pomnażać zyski. Katowice zaś są miastem, które leży przy wielu trasach komunikacyjnych, co tym bardziej podnosi jego atrakcyjność.