Skip to content Skip to footer

Czy linoleum to dobry wybór do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecka to pomieszczenie, w którym na szczególną uwagę zasługuje materiał, z jakiego wykonana jest podłoga. Dziecko bowiem bardzo często bawi się na niej, raczkuje, leży. Podłoga w dziecięcym pokoju musi być zatem ciepła, higieniczna i łatwa do czyszczenia. Czy linoleum to dobry wybór do dziecięcego pokoju?

Linoleum dla dzieci – skład i produkcja

Materiał, z którego wykonana jest podłoga w pokoju dziecięcym musi być elastyczny, odporny na zarysowania oraz dźwiękochłonny. Warto także wybierać takie materiały, które będą wytrzymałe, tak by nie trzeba było po kilku latach wymieniać podłogi w tym pomieszczeniu. Linoleum dla dzieci to naturalna wykładzina, która posiada szereg zalet. Często linoleum jest mylone z laminatem, gdyż proporcja PVC w tych dwóch materiałach jest identyczna. Różnica polega jednak na tym, iż w linoleum dla dzieci wykorzystuje się bardzo dużo naturalnych surowców. Współcześnie w skład linoleum wchodzą olej lniany, mączka drzewna, juta oraz naturalna żywica. Warto wiedzieć, iż aż 98% wszystkich składników w linoleum to surowce pochodzenia naturalnego. Produkcja linoleum należy także do przyjaznych środowisku. Producenci, którzy stosują najnowocześniejsze technologie wytwarzają linoleum w sposób, który nie dostarcza dodatkowego CO2 do atmosfery.

Jakie są wady i zalety linoleum?

Podstawową zaletą linoleum jest wytrzymałość. Jest to materiał wyjątkowo solidny i odporny na zarysowania. Dlatego też użytkownicy cenią sobie jego długowieczność. Oprócz atutu, jakim jest wytrzymałość, warto zauważyć, iż linoleum jest niezwykle łatwe w czyszczeniu. Dlatego też w pokoju z taką podłogą można łatwo i szybko stworzyć dziecku higieniczne warunki. Linoleum jest także dobrym izolatorem ciepła. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów linoleum, dlatego też bardzo łatwo jest dopasować odpowiedni kolor do dziecięcego pokoju. Jedyną wadą linoleum, która może na początku przeszkadzać jest jego silny zapach. Po kilku dniach zapach na szczęście znika i inwestorzy mogą cieszyć się spokojnym użytkowaniem linoleum. Oprócz parametrów technicznych warto zatrzymać się także na kwestii montażu linoleum. Produkt ten można zakupić w rolkach, co ułatwia montaż i sprawia, że przy odrobinie zdolności manualnych można go wykonać samemu.

Linoleum dla dzieci to higieniczna podłoga, która będzie świetnym wyborem dla alergików, osób lubiących czystość i porządek. Ponadto linoleum to produkt wytrzymały i trwały, dzięki czemu przetrwa w nienaruszonym stanie długie lata. Warto także zaznaczyć, że jest to produkt ze średniej półki cenowej, dlatego też na jego montaż stać będzie dużą część społeczeństwa.