Skip to content Skip to footer

Jak wygłuszyć okna w domu?

Wygłuszenie okien ma istotny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania w mieszkaniu. Dochodzące z zewnątrz hałasy potrafią skutecznie uprzykrzyć życie każdemu. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, które pozwalają skutecznie zredukować dźwięki dochodzące z za okna. Jak skutecznie wygłuszyć okna? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Zasłony okienne

Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na redukcję uciążliwych dźwięków dochodzących z za okna jest zastosowanie zasłon okiennych. Wiele zasłon dostępnych na rynku posiada właściwości dźwiękochłonne, dzięki czemu pozwalają one zredukować hałasy o niezbyt wysokiej częstotliwości. Jeśli zależy nam na jak najlepszym wygłuszeniu, warto sięgnąć po grube zasłony, które skuteczniej tłumią dźwięki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również zastosowanie rolet okiennych.

Okna plastikowe

Jeśli chodzi o wygłuszanie okien, dobrym sposobem jest również montaż plastikowych okien PCV. Okna wykonane z tego materiału mają właściwości dźwiękochłonne, dzięki czemu tanim kosztem można w dużym stopniu poprawić akustykę wnętrza.

Szyby dźwiękochłonne

Najlepszym sposobem na pozbycie się uciążliwych dźwięków z zewnątrz jest montaż szyb dźwiękochłonnych. Wpływ na ich dźwiękochłonność ma ich specyficzna budowa oraz zastosowanie gazów tłumiących dźwięki w przestrzeni międzyszybowej. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie najbardziej skuteczne i pozwala pozbyć się nawet bardzo intensywnych hałasów. Warto jednak pamiętać o tym, że w parze z wysoką jakością takiego rozwiązania idzie również wysoka cena.