Skip to content Skip to footer

Czy sprzedaż palladu na skupie opłaca się?

Posiadacze elementów posiadających w swym składzie pallad z pewnością ucieszą się z relatywnie wysokiej stawki, jaka obecnie panuje na skupach. Cena palladu to mniej więcej 90 zł/g. Sprzedaż bezużytecznych przedmiotów wykonanych z tego metalu będzie nam się więc opłacać. Skup palladu oferuje nam korzystne warunki, więc warto przyjrzeć się ofercie z bliska.

Uczciwa wycena

Z pewnością na rynku można znaleźć ogłoszenia osób prywatnych, które pragną odkupić elementy wykonane z palladu np. starą biżuterię. Pamiętajmy jednak, że nie mamy żadnej gwarancji, czy dana osoba jest uczciwa. Większość tego typu przedsiębiorców prowadzi swój biznes „na czarno”. Skorzystanie z ich usług jest więc bardzo ryzykowne. Złom palladu to przedsiębiorstwo zarejestrowane, które musi funkcjonować w zgodzie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Jest to najlepsze zabezpieczenie naszych interesów. Skup palladu zobowiązany jest przestrzegać ogólnopolskich stawek związanych z metalami szlachetnymi, dzięki czemu cena palladu nie będzie rażąco niska. Nie mamy powodów do obaw. Złom palladu daje nam poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Po prostu oddajemy posiadany element do wyceny. Odbywa się ona tak szybko, jak to tylko możliwe. Bardzo często możemy poznać kwotę, jaką otrzymamy już na pierwszym spotkaniu. Wiele zależy od tego, jaką ilością produktów palladowych dysponujemy. Wiele osób sprzedaje wręcz hurtową ilość elementów – w takiej sytuacji znacznie rozsądniejsze jest to, aby obsługa skupu zgłosiła się pod wskazany przez nas adres i dokonała załadunku. Nie każdy dysponuje własnym środkiem transportu.

Dogodna forma sprzedaży

Na skupie palladu możemy sprzedać elementy o najróżniejszych formach i rozmiarach. Wiele przedsiębiorstw nie stawia przed swoimi klientami niemal żadnych ograniczeń. Dzięki temu nie musimy martwić się o dodatkowe przetwórstwo materiału. Pallad skupywany jest najczęściej w formie blaszek, drutów, katalizatorów, czy też stopów. Warto jednak wiedzieć, że często występuje on również w innej postaci np. wyrobów jubilerskich, czy też stomatologicznych.Aktualna cena palladu wynosi przeciętnie 90 zł/g. Oczywiście przed zakupem niezbędne jest zbadanie składu danego produktu. Tylko wtedy można dokonań rzetelnej wyceny. W skupach zatrudnione są osoby, które posiadają doświadczenie, a także niezbędne kwalifikacje. Ponadto dysponują one specjalistycznym sprzętem. Wszystko odbywa się w błyskawicznym tempie. Z pewnością czas oczekiwania nie będzie zbyt długi – tego obawia się duża ilość osób.