Skip to content Skip to footer

Węgiel workowany

Węgiel jest paliwem energetycznym, który perfekcyjnie sprawdza się w piecach rusztowych oraz kaflowych. Worek węgla w zupełności wystarczy do ogrzania prywatnych gospodarstw domowych. Węgiel w workach waży 25 kilogramów. Kaloryczność paliwa energetycznego wynosi ponad 22 000 kj/kg, a wartość popiołu oscyluje wokół 6-12%. Natomiast zawartość siarki to maksymalnie 1,2%. Węgiel workowany posiada granulację od 25 do 60 mm. Produkt jest oczywiście w pełni konfekcjonowany, pakowany w specjalnych workach foliowych z systemem mikrowentylacji.

Gwarancja jakości

Oryginalnie pakowany węgiel można zakupić również w opakowaniach o wadze 10 kilogramów, na palecie bezzwrotnej. Cena brutto wynosi 850 złotych. Suche wyroby węglowe osiągają lepsze wyniki podczas spalania oraz wyższą wartość opałową. Każda z palet zabezpieczona jest dodatkowo tak zwanym kapturem ochronnym, co przyczynia się do czystości pomieszczeń w których węgiel jest przechowywany. Cennik paliwa energetycznego może ulec zmianie, a to wszystko uzależnione jest przecież od zmiany cen na kopalniach. Transport firmowy zapewniany jest w promieniu 50 kilometrów od miejsca wydobycia. Wysyłka worków z zapakowanym węglem odbywa się na paletach bezzwrotnych o wymiarach 100x120x180. Niewielkie ilości popiołu w produkcie przyczyniają się do osiągnięcia dużej wydajności, a także wygody użytkowania. Przed spakowaniem węgiel jest w pełni przesiewany, aby móc oddzielić większość miału – nadziarno powinno stanowić od 1 do 10%. Certyfikaty potwierdzają najwyższą jakość pakowanego węgla.

Dlaczego warto kupować węgiel workowany?

Węgiel w workach o wadze 25 kilogramów pozwala na prawidłowe rozplanowanie całego okresu grzewczego. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych opakowań, węgiel może być składowany na zewnątrz i to przez cały rok. Zamówiony produkt zachowa wówczas swoje właściwości oraz nie zwietrzeje. Węgiel przeznaczony do sprzedaży zostaje uprzednio odkamieniony, osuszany oraz starannie odsortowany. Wysyłka jest możliwa już 10 dni od złożenia zamówienia. Natomiast w ciągu 14 dni można odstąpić od umowy i to bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Ponadto opakowanie zbiorcze zawiera aż 40 worków po 25 kg, zawartość opakowania zabezpieczona jest dodatkowo trwałą folią strecz. Przy zakupie 5 ton workowanego węgla możliwa jest obniżka ceny.