Skip to content Skip to footer

Czy szklana ściana we wnętrzu to dobry pomysł?

Pomysłów na aranżację przestrzeni nie brakuje. Gdy planuje się remont, warto wcześniej dobrze przemyśleć, które rozwiązania najlepiej sprawdzą się w przestrzeni. Jedną z ciekawych opcji jest szklana ściana. Szkło, jako element wykończenia wnętrz, staje się coraz bardziej doceniane i popularne. Świetnie komponuje się we wnętrzach, które urządzone są na przykład w stylu loftowym lub industrialnym.

Szklana ściana we wnętrzu

Szklane ściany robią prawdziwą furorę. Szkło mocowane na profilach z metalu, najlepiej w kolorze czarnym, to mocny i wyrazisty element we wnętrzu, który zawsze przyciąga uwagę. Poza tym, jak taka ściana się prezentuje, nie sposób nie wspomnieć również o jej zaletach funkcjonalnych.

Zastosowanie szklanej ściany z jednej strony pozwala na oddzielenie od siebie pomieszczeń, które różnią się funkcjonalnością. Mowa tutaj na przykład o ściance ze szkła, która jest ścianką działową pomiędzy kuchnią a salonem. Z drugiej strony dzięki szklanej ścianie wciąż zachowuje się wrażenie większej przestrzeni. W pomieszczeniach jest po prostu jaśniej, co jest dużym plusem, jeśli oddzielone od siebie części nie są równomiernie doświetlone przez światło naturalne.

Gdzie pasuje szklana ściana?

Ścianki ze szkła doskonale prezentują się we wnętrzach, które są proste, minimalistyczne, utrzymane w stylu loftowym, industrialnym, skandynawskim czy modern rustic. To właśnie wszędzie tam pasuje szkło w połączeniu z czarnym metalem.

Szklane ścianki natomiast nie do końca dobrze wyglądają we wnętrzach na przykład w stylu eleganckim, klasycznym czy prowansalskim. W takich wnętrzach lepiej zastosować szklane ściany w połączeniu z profilami drewnianymi.

Funkcjonalność szklanych ścianek

Ze względu na przystępną cenę i możliwość skorzystania z gotowych ścianek, które często są do zamówienia w Internecie lub w sklepach budowlanych, remont, podczas którego montuje się takie ściany, przebiega naprawdę szybko.

Spora ilość firm realizujących ściany szklane i konkurencja na rynku sprawia, że ceny idą w dół. Współcześnie ścianę szklaną można zatem zamówić już stosunkowo niewielkim kosztem. Ścianka prezentuje się wyjątkowo i bardzo interesująco, dzięki czemu wnętrze nabiera szczególnego charakteru i przyciąga uwagę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.