Skip to content Skip to footer

Nowoczesne ogrzewanie

Coraz więcej osób interesuje się ekologicznymi rozwiązaniami do domów. Ekologiczne rozwiązania grzewcze cieszą się coraz większym zainteresowaniem właścicieli domów. Nie od dziś wiadomo, że ogrzewanie domów to podstawa w okresie zimowym. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można ogrzewać dom tanio i ekologicznie.

Tanie ogrzewanie

Coraz chętniej wybieranym paliwem stałym do pieców w budynkach mieszkalnych i gospodarczych jest ekogroszek. Jest on wytwarzany z węgla kamiennego o wysokiej kaloryczności i niskiej zawartości wody.

Ekogroszek dzięki swoim niewielkim rozmiarom znakomicie sprawdza się jako paliwo stałe w automatycznych piecach z zasypem. Na rynku można znaleźć wiele ofert tego produktu. Dzięki dość przystępnej cenie i wysokiej kaloryczności, jest jednym z najczęściej wybieranych paliw stałych.

Jak wybrać dobry ekogroszek?

Konkurencja na rynku paliw stałych jest dość duża. Niestety nie każdy dostawca ekogroszku jest uczciwym sprzedawcą. Często zdarza się, że ludzie kupują po okazyjnej cenie podrobiony ekogroszek. Poza niską ceną nie przedstawia on żadnych wartości. Dodatkowo, często z powodu sporej wilgotności, użytkowanie takiego opału może skutkować uszkodzeniami podajników.

Na szczęście na rynku jest wielu dobrych i rzetelnych dostawców ekogroszku. Oferują oni towar wysokiej jakości w przystępnej cenie. Wybierając odpowiedni opał, warto sugerować się nie tylko jego ceną. Najważniejszymi czynnikami wyboru tego opału powinny być kaloryczność i wilgotność.

Sprawdzony dostawca

Decydując się na zakup paliwa jakim jest ekogroszek, warto dobrze sprawdzić oferty. Sprawdzony dostawca ekogroszku jest gwarancją jakości towaru. Nie warto rzucać się na okazyjne ceny produktu. Nie zawsze niska cena idzie w parze z jakością opału.

Rzetelny dostawca ekogroszku oferuje produkt najwyższej jakości, który jest przygotowywany w odpowiedni sposób. Dobrej jakości ekogroszek został przepłukany zaraz po przesianiu. W ten sposób produkt został pozbawiony miału, który obniża wartość kaloryczną ekogroszku.

Wielu dostawców oferuje produkt pakowany w worki. Często zdarza się, że można nabyć ekogroszek luzem. Opał dostępny luzem jest zdecydowanie tańszy, jednak wiele osób decyduje się na workowany produkt. Ekogroszek jest pakowany w worki po 25 kilogramów, dzięki czemu jest łatwy w przenoszeniu i przechowywaniu.

Nowoczesne sposoby ogrzewania domów są nie tylko ekologiczne, ale i niesamowicie wygodne. Wiele osób ceni sobie wygodę korzystania z automatycznych pieców grzewczych. Dzięki zasypaniu zbiornika kilkoma workami ekogroszku, domownicy nie muszą przejmować się pilnowaniem paleniska nawet przez kilka dni.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.