Balkon, taras oraz oczywiście ogród, to fantastyczne miejsca na to, aby móc spokojnie i w bardzo przyjemny sposób oddawać się relaksowi i odpoczynkowi. Żeby to jednak było możliwe, najpierw trzeba wyposażyć się w odpowiednie krzesła, na których będzie można usiąść. Problem tylko w tym, że mało kto wie, jak powinno się kupować takie krzesła. Powoduje to, że często wybierane są modele plastikowe. Czy jest to, aby na pewno dobry wybór?
Zalety plastikowych krzeseł ogrodowych
Z jakiego powodu fotele tarasowe, które wykonane są z plastiku, cieszą się tak ogromną popularnością? Co konkretnie tkwi w ich niebywale wręcz licznej obecności na tarasach, balkonach i w ogrodach? Oczywiście głównym powodem takiego stanu rzeczy jest ich bardzo niska cena. Nie da się ukryć, że kosztują one zaledwie ułamek tego, co np. drewniane krzesła ogrodowe. Co więcej, z racji tego, że są one plastikowe, takie krzesła balkonowe są bardzo lekkie, więc nie ma większego problemu z ich przenoszeniem oraz wystawianiem w zależności od tego, czy istnieje w danej chwili na nie potrzeba. Dodatkowo tego typu fotele to także ogromna ilość najróżniejszych wzorów oraz kolorów, więc bez trudu można dopasować ich stylistykę do własnych potrzeb.
Wady plastikowych krzeseł balkonowych
Niestety krzesła ogrodowe, które wykonane są z plastiku, posiadają pewną ilość bardzo istotnych z punktu widzenia użytkowego wad. O czym konkretnie mowa? Fotele tarasowe, czy też zwykle krzesła balkonowe, które zrobione są z plastiku, charakteryzują się bardzo niską wagą. Pomaga to w przypadku ich przenoszenia, lecz niestety sprawia także, że są one bardzo podatne na wiatr. Nie trudno bowiem w trakcie burzy czy też większej wichury, aby takie krzesła się poprzewracały, a nawet o to, że porwie je wiatr, co rzecz jasna doprowadzi je do zniszczenia, ponieważ drugą ich wadą jest oczywiście bardzo duża delikatność. Są to krzesła po prostu bardzo kruche. Innego typu bardzo poważną wadą jest również to, że krzesła te, a właściwie plastik, z których są wykonane, jest bardzo podatny na wysoką temperaturę i światło słoneczne, co nie tylko powoduje ich przebarwienia, lecz również może doprowadzić do zniszczenia w wyniku działania gorąca, o które przecież nie trudno w lecie.