Skip to content Skip to footer

Jak kupić idealną narzutę na łóżko?

Masz w planach zakup narzuty na łóżko, ale nie jesteś pewien, która sprawdziłaby się w twojej sypialni? Aby dokonać właściwego wyboru, na pewno musisz wziąć pod uwagę typ aranżacji pomieszczenia, ale też i rozmiar łóżka oraz swoje własne oczekiwania względem produktu. Na podstawie tych czynników na pewno wybierzesz dla swojego domu coś idealnego.

Po pierwsze – czytaj etykiety

One są od tego, by przekazać ci jak najwięcej informacji na temat produktu. Zawsze więc do nich zaglądaj i wyciągaj z nich niezbędne dane. Naucz się je również odczytywać. Jedną z ważniejszych informacji występującą na etykietach narzut na łóżko jest ta dotycząca gramatury materiału.

Z tej małej karteczki doczepionej do produktu dowiesz się również, z jakiego materiału został on wykonany. Najlepsze narzuty tworzy się zwykle z bawełny, wełny, poliestru albo jedwabiu. Czasami są one wzbogacane niewielkim dodatkiem syntetyków, które poprawiają ich właściwości – sprawiają, że materiał aż tak bardzo się nie gniecie.

Po drugie – ustal rozmiar narzuty

Przeciętny klient w pierwszym odruchu sięgnie po narzutę na łóżko, której rozmiar będzie idealnie zgrywał się z wymiarami materaca. Musisz jednak pamiętać o tym, że kapa nie służy wyłącznie do zakrywania samego materaca. Musi ona objąć także pościel oraz prześcieradło, tak więc grubość tych elementów też powinieneś wziąć pod uwagę.

Pamiętaj również o tym, że materiały używane do produkowania narzut na łóżko mogą z czasem się kurczyć, zmniejszając swoją powierzchnię. Czasami potrafią zwęzić się i skrócić nawet o kilka procent. Lepiej więc sięgnąć po narzutę większą niżeli tą mniejszą.

Po trzecie – dopasuj narzutę do aranżacji sypialni

Narzuta musi pasować do wnętrza. Wybierając ją, cały czas miej przed oczami swoją sypialnię i spróbuj wizualizować sobie, jak wyglądałaby ona w połączeniu z konkretnymi elementami. Możesz nawet przenieść swój projekt do specjalnego programu komputerowego, aby lepiej to sobie wszystko zobrazować.

W przypadku wnętrz nowoczesnych i bardziej minimalistycznych najlepiej sprawdzają się jednobarwne narzuty na łóżko. Jeżeli jednak twoja aranżacja bardziej zmierza w stronę czegoś tradycyjnego i klasycznego, możesz poszaleć z wizerunkiem materiału i np. zdecydować się na kapę pokrytą wielokolorowymi ornamentami.

Narzuty na łóżko znajdziesz w ofercie Vege Home.