Skip to content Skip to footer

Czy warto zastosować drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne bezramowe i inne cieszą się ostatnimi czasy coraz większym powodzeniem. Wiele osób urządzających wnętrza swoich domów czy mieszkań, decyduje się na ich zastosowanie zamiast drzwi klasycznych. W tym miejscu pojawia się pytanie, czy jest to dobre rozwiązanie i czy w ogóle warto zastosować w swoim domu drzwi przesuwne. Odpowiedzi na nie udzielamy poniżej.

Drzwi przesuwane – czym się odznaczają?

Tak naprawdę cechą charakterystyczną drzwi przesuwanych jest niewątpliwie to, że zarówno ich otwieranie jak i zamykanie odbywa się poprzez przesuwanie czyli wykonywanie ruchu w linii prostej. Jak się okazuje jest to świetne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń o niewielkich rozmiarach, gdyż w ten sposób można oszczędzić trochę miejsca, a co za tym idzie, łatwiej je umeblować.

Ponadto, w odróżnieniu od klasycznych drzwi, drzwi przesuwne bezramowe i inne można zamontować zarówno do sufitu jak i do ściany. Tej pierwszej metody używa się w sytuacji, kiedy drzwi są równe wysokości ściany. Najczęściej jednak stosuje się metodę numer dwa.

Rodzaje drzwi przesuwnych

Rodzajów drzwi przesuwnych jest naprawdę sporo. Możemy wyróżnić np. drzwi drewniane, które są najczęściej wybierane, ale również i te wykonane w stu procentach ze szkła. W tym drugim przypadku znajdują one najczęściej zastosowanie w pomieszczeniach biurowych, nie mniej jednak również i w nowoczesnych domach oraz mieszkaniach.

Mówiąc o rodzajach drzwi, to różnią się one między sobą kolorem oraz designem, w związku z czym niewątpliwie każdemu uda się znaleźć te, idealnie dostosowane do wnętrza, w którym będą się znajdowały.

Powody, dla których warto zastosować drzwi przesuwne

Tak jak już wcześniej zostało powiedziane, jednym z powodów dla których warto zastosować drzwi przesuwne jest chęć oszczędzenia miejsca w pomieszczeniu. Wyżej wspomniane rozwiązanie sprawdzi się zarówno w niewielkich pomieszczeniach jak iw tych dużych.

Kolejnym powodem, dla którego warto zastosować drzwi przesuwne jest ich nietuzinkowy wygląd, który niewątpliwie pozytywnie wpłynie na wystrój wnętrza w którym się znajdą. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór, w związku z czym z całą pewnością uda znaleźć się te wyjątkowe drzwi przesuwne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.