Skip to content Skip to footer

Jak wybrać pościel?

Sklep z pościelą ma w swojej ofercie setki różnych modeli i wzorów pościeli. Wybór jest, więc bardzo trudny. Trzeba wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, by kupić coś, co odpowiada naszym potrzebom i gustom. Jak, więc wybrać pościel?

Rozmiar

Pierwszym parametrem są wymiary pościeli. Sklep internetowy, taki jak Bella storia powinien mieć w swoim asortymencie różne rozmiary pościeli – od niemowlęcych aż po ogromnych, podwójnych pościeli na łóżka małżeńskie. Zanim, więc zaczniesz szukać pod hasłem tania pościel, koniecznie zmierz swoją kołdrę. Nawet najbardziej atrakcyjna promocja nie zda się na zbyt wiele, jeśli pościel będzie zbyt mała lub zbyt duża.

Materiał

Materiał na pościel jest bardzo ważny. Może on pomagać utrzymać ciepło lub przyjemnie chłodzić latem. Warto, więc zwracać uwagę na to, z czego wykonano konkretną pościel. Najbardziej popularny materiał, z którego produkowana jest tania pościel to bawełna. Im ma większą gramaturę, tym jest grubsza i cieplejsza. Jest bardzo przyjemna w dotyku, łatwo się prasuje i łatwo przyjmuje kolory. Dzięki temu jest dostępna w wielu ciekawych i intensywnych wzorach i kolorach. Popularna jest też flanela i satyna. Kiedyś, każdy sklep z pościelą był wypełniony pościelą z kory. Obecnie prawie się jej nie sprzedaje. Ten sztuczny materiał nie oddychał wystarczająco i nie był zbyt przyjemny w dotyku. W związku z tym został wyparty przez inne tkaniny.

Wzory

To najważniejszy aspekt odróżniający od siebie poszczególne modele pościeli. Każda jest inna. Każda ma inny wzór, inny kolor. Wygląda inaczej i inaczej będzie się prezentować w każdym wnętrzu. Mnogość wzorów na pewno nie ułatwi wyboru, ale zwiększa szansę na to, że znajdziesz coś idealnego dla siebie. Będziesz mógł wybrać taką pościel, która najlepiej dopasuje się do Twojego stylu i wnętrza Twojego mieszkania. W Bella storia możesz wybrać pościel gładką i bez żadnego wzoru. Możesz też znaleźć eleganckie pościele z motywem kwiatowym lub zwierzęcym. Często w sklepach są też pościele z zabawnymi motywami, śmiesznymi obrazkami, tekstami albo specjalne pościele dla par. Im więcej wzorów, tym większa szansa, że znajdziesz coś doskonałego. Nie bój się wybierać i przebierać we wzorach. Na szczególną uwagę zasługują też pościele dziecięce, które są wyjątkowo śliczne. Bez trudu można znaleźć coś, co będzie ozdobą pokoju maluszka. Najlepiej jest wybrać od razu kilka kompletów, bo pościel na pewno szybko się wybrudzi.