Skip to content Skip to footer

Jak wybrać pościel?

Sklep z pościelą ma w swojej ofercie setki różnych modeli i wzorów pościeli. Wybór jest, więc bardzo trudny. Trzeba wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, by kupić coś, co odpowiada naszym potrzebom i gustom. Jak, więc wybrać pościel?

Rozmiar

Pierwszym parametrem są wymiary pościeli. Sklep internetowy, taki jak Bella storia powinien mieć w swoim asortymencie różne rozmiary pościeli – od niemowlęcych aż po ogromnych, podwójnych pościeli na łóżka małżeńskie. Zanim, więc zaczniesz szukać pod hasłem tania pościel, koniecznie zmierz swoją kołdrę. Nawet najbardziej atrakcyjna promocja nie zda się na zbyt wiele, jeśli pościel będzie zbyt mała lub zbyt duża.

Materiał

Materiał na pościel jest bardzo ważny. Może on pomagać utrzymać ciepło lub przyjemnie chłodzić latem. Warto, więc zwracać uwagę na to, z czego wykonano konkretną pościel. Najbardziej popularny materiał, z którego produkowana jest tania pościel to bawełna. Im ma większą gramaturę, tym jest grubsza i cieplejsza. Jest bardzo przyjemna w dotyku, łatwo się prasuje i łatwo przyjmuje kolory. Dzięki temu jest dostępna w wielu ciekawych i intensywnych wzorach i kolorach. Popularna jest też flanela i satyna. Kiedyś, każdy