Skip to content Skip to footer

Czy warto zdecydować się na kabinę prysznicową bez brodzika?

Jak wiadomo współczesne trendy związane z projektowaniem wnętrz rekomendują rozwiązania, które są nie tylko lekkie, ale również minimalistyczne. Warto zdawać sobie sprawę, że nowoczesny wystrój będzie gwarantował nie tylko dużą przestrzeń, ale również właściwą ilość światła. Identycznie wygląda sytuacja w przypadku nowoczesnych łazienek. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest obecnie kabina prysznicowa bez brodzika.

O czym należy pamiętać przed podjęciem decyzji o wyborze kabiny prysznicowej bez brodzika?

Należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że niestety nie jest możliwe zamontowanie kabiny prysznicowej bez brodzika w każdym miejscu. Rekomendowane jest zatem przed zaprojektowaniem łazienki uwzględnienie kilku czynników, które mogą mieć wpływ na jej ostateczny kształt.

Zalecane jest zaplanowanie kabiny prysznicowej bez brodzika już na etapie budowy. Osoby, które są w trakcie budowy własnego domu, powinny pomyśleć o grubszym stropie. Cała instalacja może być wtedy poprowadzona w jego wnętrzu. Z kolei osoby, które są bardziej zainteresowane wyremontowaniem lub odświeżeniem łazienki, powinny zastanowić się, czy kabina prysznicowa bez brodzika będzie zdecydowanie najlepszą opcją.

Przygotowanie miejsca oraz wybór właściwego rozwiązania

Warto wiedzieć, że kabina prysznicowa bez brodzika charakteryzuje się bardzo dużą liczbą zalet. Można podjąć decyzję o zakupie prysznica trójkątnego, kwadratowego albo prostokątnego. W połączeniu z przesuwnym wejściem umożliwi to użytkownikowi maksymalne wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni. Należy również zaznaczyć, że kabina bez brodzika, która będzie otoczona szybami, nie będzie w stanie przytłoczyć łazienki.

Do zamontowania prysznica może zostać bez problemu wykorzystana istniejące wnęka. Można również zdecydować się na dobudowanie ścianki, która będzie w stanie skutecznie odgrodzić kabinę od reszty łazienki. Warto jednak pamiętać, aby wnęka była odpowiednio duża, by gwarantowała właściwą ilość światła.

Wybór odpływu

Podczas planowania zamontowania kabiny rekomendowane jest wybranie właściwego systemu odpływowego. Należy zatem uwzględnić nie tylko możliwości konstrukcyjne łazienki, ale również efekty wizualne i wielkość prysznica. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się odpływ liniowy i punktowy.

Warto wiedzieć, że odpływ punktowy składa się z syfonu, który należy zamontować w podłodze, a także kratki, która musi być zainstalowana na poziomie posadzki. Jest również opcja pokrycia odpływu płytką, w ten sposób zostanie zredukowana jej widoczność praktycznie do minimum. Z kolei odpływy liniowe charakteryzują się większą powierzchnią odbioru wody. Mogą być montowane nie tylko przy ścianie, ale również na granicy kabiny prysznicowej.