Skip to content Skip to footer

Wspomaganie otwierania mebli – technologie ruchu

Trzaskające szuflady i drzwiczki szafek to koszmar dla każdego rodzica. Dzieci zwykle nie zwracają uwagi na takie drobnostki. Radą na trzaskające meble jest zastosowanie cichego systemu zamykania mebli. Producenci wytwarzający zaawansowane rozwiązania akcesoriów meblowych w każdym mieście mają swoje przedstawicielstwa, co daje możliwość skorzystania z najnowszych technologii.

Nowoczesne akcesoria meblowe w Poznaniu oferuje wielu dostawców. Jedyne, co trzeba wiedzieć, to w czym, jako klient możemy wybierać. Wiele wątpliwości wyjaśnia nasz przewodnik.

Powolne zamykanie i otwieranie

Akcesoria meblowe w Poznaniu bez tej funkcji? Niemożliwe! >System delikatnego zamykania pracuje w końcowej fazie ruchu elementu w obu wypadkach, zarówno podczas otwierania, jak i zamykania. Funkcja działa jednakowo skutecznie i niezależnie od prędkości, z jaką działa mechanizm wprawiający w ruch element zamykany lub otwierany.

System hamowania w zależności od konstrukcji może być wykonany w wersji zintegrowanej lub montowany opcjonalnie w późniejszym terminie, lub w wybranych pozycjach.

Powolny i cichy domyk można stosować na każdy rodzaj frontu. Zarówno na frontach szafek, jak i szuflad.

Przyciśnij, żeby otworzyć

Drugim ważnym elementem uzupełniającym akcesoria meblowe w Poznaniu jest rozwiązanie nazwane tip-on. Z nim można zrezygnować w konstrukcji szafek z uchwytów meblowych.Wystarczy lekki nacisk na szufladę lub skrzydło frontu, by element miękko odskoczył umożliwiająca uchwycenie ręką.

Tip-on w połączeniu z wolnym zamykaniem

Co jeszcze może przykuć naszą uwagę? Jakiego z akcesoriów meblowych w Poznaniu jeszcze nie omawialiśmy.

Jest to połączenie już wspomnianych dwóch sposobów na usprawnienie ruchu na przykład szuflad w meblach. Nie ma w tym żadnej magii. Tylko mechanika bez wspomagania dodatkowym motorem.

Wspomaganie posuwu serwomotorem

Można zakupić akcesorium meblowe w Poznaniu, które samoczynnie otwiera wszelkiego rodzaju fronty meblowe. Montowane w szufladach, szafkach, czy urządzeniach gospodarstwa domowego poddają się sile serwomotoru, który płynnym ruchem otwiera meble po delikatnym naciśnięciu elementu ruchomego.

Nawet bardzo ciężkie szuflady wypełnione talerzami otwierają się łagodnie i zamykają bez stukania i drżenia zawartości.

System serwo polecany jest ludziom zabieganym, którzy nie mają czasu na gruntowne i regularne zajmowanie się czystością frontów w meblach. Dzięki możliwości otwarcia na przykład szuflady na pojemnik ze śmieciami kolanem powierzchnia laminatu podczas otwierania pozostaje czysta.