Skip to content Skip to footer

Czym charakteryzują się wykładziny PCV?

Wykładziny obiektowe PCV mają bardzo wiele zalet, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Oprócz doskonałych parametrów technicznych cenione są również rewelacyjne walory estetyczne. Nowoczesne wykładziny montowane są przeważnie na drewnianych podłogach i kamiennych płytkach.

Jakie są najpopularniejsze wykładziny PCV?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się wykładziny PCV homogeniczne, które w całości wykonane są tylko z jednej warstwy materiału. Znakiem charakterystycznym opisywanych materiałów jest właśnie jednolita struktura. Na powierzchni bardzo często zauważyć można nierównomierne smugi albo drobne plamki. Powstają one właśnie w wyniki pracowania PCV.

Coraz większą popularność zdobywają również winylowe wykładziny heterogeniczne, które z kolei składają się z kilku warstw pokrytych PCV. Spotkać można także wykładziny pokryte akrylem, który ceniony jest za rewelacyjne właściwości dekoracyjne.

Opisane powyżej wykładziny PCV dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorów, faktur i wzorów. Szeroki wybór wykładzin obiektowych i komercyjnych można znaleźć na stronie https://www.wykladziny-warszawa.pl/.

Gdzie można wykorzystać wykładziny PCV?

Olbrzymim atutem wykładzin PCV jest to, że ich potencjał można wykorzystać nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Wiele osób wykorzystuje wykładziny PCV na nowoczesnych balkonach i tarasach. Doskonale sprawdzą się one przede wszystkim w miejscach narażonych na intensywne użytkowanie. Mowa tutaj między innymi o klatkach schodowych.

Winylowe wykładziny najczęściej montowane są w obiektach użyteczności publicznej. Wykładziny spotkać można nie tylko w biurach, ale również w sklepach, hotelach, szpitalach i urzędach. Jest to najlepszy wybór dla osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie wysoką trwałość. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykładziny PCV wykorzystać również w mieszkaniach prywatnych. Są one najlepszą alternatywą dla podłóg drewnianych, paneli i parkietów.

Aby wybrać porządną wykładzinę warto zwrócić uwagę na gęstość runa. Mowa tutaj oczywiście o ilości włókna, które wykorzystane zostało do utkania 1m2. Im większa jest gęstość, tym oczywiście wyższej jakości jest wykładzina.