Skip to content Skip to footer

Czym jest i jak działa spray mop?

Zdecydowana większości osób do ścierania lub mycia podłóg decyduje się na wybór mopów. Jest to znacznie bardziej wygodne rozwiązanie w porównaniu do zwykłej ścierki, gdzie przy każdej czynności konieczne jest schylanie się. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które bardzo ułatwiają mopowanie, są to bowiem specjalne mopy ze spryskiwaczem. Czym jest spray mop?

Czym jest spray mop?

W najprostszym możliwym określeniu jest to mop ze spryskiwaczem, który do pracy nie wymaga wiaderka napełnionego wodą. Warto bowiem wiedzieć, że płyn do czyszczenia podłogi albo woda, umieszczone są wewnątrz produktu.

Możliwe jest uzupełnienie ich poziomu jeszcze przed rozpoczęciem pracy związanej ze sprzątaniem. Pojemność jest bowiem tak duża, że nie będzie żadnego problemu, by wody z płynem starczyło na duże zmywanie. W celu namoczenia podłogi wystarczy wcisnąć przycisk umieszczony na rączce produktu. Następnie woda odpowiednio spryska powierzchnię, która znajduje się przed spray mopem.

Jak dokładnie działa mop ze spryskiwaczem?

Ale czym jest spray mop? W zależności od modelu mopa ze spryskiwaczem na jaki zdecyduje się dana osoba, płyn do mycia albo woda mogą być umieszczone wewnątrz drążka albo w specjalnym odczepianym pojemniku. Należy podkreślić, że zarówno w pierwszym, jak i drugim rozwiązaniu płyn będzie sprężany przez odpowiednią pompkę, której zadaniem jest wytwarzanie szerokiej mgiełki płynu.

Warto zdawać sobie sprawę, że ciśnienie pod którym będzie tryskała mgiełka wody może nawet dochodzić do 20 bar. Spód spray mopa jest bardzo podobny do tradycyjnych produktów dostępnych na rynku. Posiada on specjalną ściereczkę, która została umiejscowiona na podłużnej deseczce.

Jakie kwestie koniecznie należy uwzględnić przy wyborze mopa ze spryskiwaczem?

Rekomendowane jest przede wszystkim uwzględnienie pojemności zbiornika na wodę. Osoby, które mają zamiar używać produktu sporadycznie nie muszą zaopatrywać się w mop posiadający duży zbiornik. W zupełności egzamin za pojemnik zamieszczony w drążku mopa. Z kolei użytkownicy, którzy planują częstsze korzystanie z produktu powinni zdecydować się na pojemność większą niż 0,5 litra.

Warto wziąć pod uwagę również zakres ruchu podstawy omawianego produktu. Rekomendowane jest wybranie takiego produktu, gdzie możliwe będzie praktycznie położenie drążka na ziemi, a jego podstawa cały czas będzie przylegała do podłogi. Trzeba także zaznaczyć, że głowica koniecznie powinna być obrotowa. W ten sposób możliwe będzie wykonywanie ruchów w lewo oraz prawo.