Skip to content Skip to footer

Pralnia chemiczna i pralnia wodna – w którą zainwestować?

Bez wątpliwości zainwestowanie zarówno w pralnie chemiczną, jak i pralnie wodną w Polsce może być intratnym interesem. Niezależnie od tego, na który rodzaj pralni byśmy się zdecydowali musimy przygotować się na wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Jakie jest niezbędne wyposażenie dla pralni wodnej oraz pralni chemicznej?

Nowoczesna pralnia chemiczna

Bez najmniejszych wątpliwości można przyjąć iż segment pralni chemicznych w Polsce ma się bardzo dobrze. Nowocześnie wyposażone pralnie chemiczne znajdują się w każdym większym mieście w Polsce. Nawet jeżeli tak owej pralni nie ma, to z pewnością możemy odnaleźć punkt odbioru odzieży, która to z tegoż miejsca zostanie dostarczona pralni.

Wbrew powszechnie przyjętej opinii specjalistyczne pralnie chemiczne są w pełni ekologiczne. Zastosowane do czyszczenia tkanin związki chemiczne znajdują się w obiegu zamkniętym i nie są one wypuszczane do środowiska naturalnego. Tego rodzaju pralnia prosperują najlepiej w centrach miast oraz w lokalizacjach, w których pracuje duża liczba osób, głównie pracownicy biurowi.

Nowoczesna pralnia wodna

Mimo szybko rosnącej popularności nowoczesnych pralni chemicznych sugerowanie, iż klasyczne pralnie wodne odchodzą do lamusa mija się z rzeczywistością. Chociaż wyposażenie dla pralni wodnej oraz sposób czyszczenia ubrań jest całkowicie inny, aniżeli w przypadku pralni chemicznych to mają świetną perspektywę rozwoju na polskim rynku.

Chociaż obecnie pralnie wodne funkcjonują głównie dzięki współpracy z takimi kontrahentami jak hotele, sanatoria oraz szpitale możemy przewidywać iż w najbliższych latach pralnie wodne zaczną cieszyć się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych. Przede wszystkim w wyniku wzrastającej dostępności do samoobsługowych pralni wodnych

Pralnia samoobsługowa – przyszłość pralnictwa?

Chociaż w Polsce mamy do czynienia z pralniami samoobsługowymi jedynie w największych miastach w Polsce, to możemy przewidywać znaczący wzrost ich popularności. Obecnie producenci wyposażenia do pralni oferują coraz większy asortyment urządzeń i sprzętów przeznaczonych do użytkowania w ramach pralni samoobsługowych.

Decydując się na tego rodzaju inwestycje będziemy musieli przeznaczyć kwotę rzędu kilkuset tysięcy złotych. Konieczny będzie zakup tak różnorodnych urządzeń jak pralnice, wirówki, suszarki, za skorzystanie z których będziemy mogli zapłacić za pomocą gotówki lub karty płatniczej.

Wyposażenie dla pralni dostępne są w ofercie sklepuGastroprodukt.pl