Skip to content Skip to footer

Drewniane krzesła i stołki kuchenne

Meble z drewna podobają się chyba każdemu. Mają w sobie coś wyjątkowego. Tak naprawdę każdy egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ nie ma dwóch takich samych desek. Drewniane meble pasują do każdego wnętrza. Świetnie odnajdują się w tak lubianych w Polsce wnętrzach skandynawskich, ale też nowoczesnych, industrialnych, klasycznych i eleganckich.

Drewniane krzesła i stołki kuchenne

Podczas urządzania kuchni warto od razu postawić na piękne krzesła albo stołki do kuchni. Te ostatnie będą jak znalazł szczególnie wtedy, gdy w tym pomieszczeniu posiada się wyspę. Taborety kuchenne drewniane wysokie, które nazywane są inaczej hokerami, to doskonały i stylowy wybór. Stawia się je tuż obok wyspy, dzięki czemu można tam spożywać posiłki albo pracować przy komputerze. Zwykłe krzesła będą zbyt niskie do wyspy kuchennej, dlatego trzeba kupić właśnie takie wysokie stołki do kuchni.

Aranżacja stołu w kuchni

W każdym domu musi znaleźć się miejsce na stół. To właśnie przy stole spotyka się cała rodzina, wspólnie celebrując chwile i zjadając pyszne posiłki. Wygodne krzesła i stołki kuchenne, które staną się podstawą aranżacji strefy wokół stołu, warto dobrać tak, aby pasowały do reszty wnętrza. Jeżeli kuchnia ma odrobinę rustykalny charakter, świetnie sprawdzą się taborety kuchenne drewniane jak sprzed lat. Można również zastosować bardzo ciekawy trik, z którego często korzystają osoby urządzające domy w stylu skandynawskim. Mianowicie polega on na tym, że wokół kuchennego stołu stawia się kilka krzeseł w różnym stylu. Każdy mebel jest odrobinę inny, jednak wszystkie ze sobą doskonale współgrają i pasują do siebie. Takie eklektyczne wnętrze pokazuje, że jego właściciele znają się na trendach wnętrzarskich i stosują je u siebie.

Vintage krzesła i taborety do kuchni

Jedną z fajnych mód, którą można obserwować od pewnego czasu, jest ta na odnowienie starych mebli. To frajda, ale też sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a jednocześnie wprowadzenie do domu rzeczy jedynych w swoim rodzaju, bardzo stylowych i pięknych. Można zatem kupić stare drewniane krzesła albo taborety, a następnie zabrać się za ich renowację. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie trudne. Trzeba usunąć starą warstwę farby, natomiast jeżeli jest to zadanie ponad siły, albo nie posiada się odpowiedniego sprzętu, zawsze można po prostu kupić farbę, którą nakłada się na wcześniej malowaną powierzchnię. Takie odnawianie mebli daje mnóstwo satysfakcji, pozwala szybko zauważyć efekty pracy własnej. To cieszy.