Skip to content Skip to footer

Drzwi przesuwne szklane – dlaczego warto je wybrać?

Coraz częściej klienci decydują się na drzwi przesuwne szklane, które są eleganckie, stylowe i niezwykle praktyczne. W sklepach jest ogromny wybór drzwi szklanych, więc klienci bez problemu znajdą model, który doskonale będzie współgrał z ich wnętrzem. Jaki model wybrać, by mieć pewność, że posłuży klientom przez wiele lat? Ile kosztują takie drzwi i gdzie najlepiej je kupić? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Drzwi przesuwne szklane – must have w nowoczesnych wnętrzach

W nowoczesnych wnętrzach oraz w tych urządzonych w klimacie loftowym nie może zabraknąć drzwi przesuwnych szklanych, które dodają charakteru i klasy w pomieszczeniach. Charakteryzują się one doskonałą konstrukcją, perfekcyjnym wykonaniem i minimalistycznym wyglądem.

Klienci bardzo często oddzielają takimi drzwiami salon od jadalni, sypialnię od łazienki lub korytarz od kuchni. Nie zabierają wiele miejsce i dodatkowo stanowią element dekoracyjny. Drzwi przesuwne sprawdzą się także w pomieszczeniach ograniczonych metrażem oraz w niestandardowych pomieszczeniach, w których nie ma możliwości, by zamontować tradycyjnie otwierane drzwi.

Elegancja i klasa

Klienci bardzo często wybierają te drzwi również dlatego, że występują w takich wzorach, które świetnie pasują do wystroju ich wnętrza. Szczególnie fani stylu industrialnego zachwycają się ich eleganckim wyglądem i lekkością, którą zawsze wprowadzają one do wnętrza.

Z jednej strony zapewniają intymność, z drugiej oddzielają od siebie pomieszczenia. Warto więc zadbać o to, by zamówione przez klienta drzwi miały wypełnienie dostosowane do ich potrzeb. Producenci oferują drzwi szklane matowe, kolorowe, drzwi z przeróżnymi zdobienia. Bardzo modne obecnie są drzwi wykonane z połączenia aluminium i szkła. Czarne ozdobne paski są idealne dla tych, którzy uwielbiają styl loftowy.

Na jaki wydatek trzeba się nastawić?

Drzwi szklane przesuwne są dużo droższe od tradycyjnych drzwi. Tym bardziej że w wielu miejscach klienci nie mogą kupić standardowych drzwi, tylko muszą zamówić je pod konkretny wymiar i aranżację wnętrza.

W takim przypadku ich koszt będzie wynosił od 1500 zł do nawet 3000 zł. W przypadku drzwi ze zdobieniami (np.: matowymi grafikami) koszt znacznie wzrasta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.