Skip to content Skip to footer

Jak używać form do pierogów?

Bez żadnych problemów mógłbyś dosłownie żywić się pierogami, ale problem jest taki, że najbardziej smakują ci te domowe, które nie zawsze masz czas i ochotę wykonywać? Przygotowanie ulubionego dania ułatwią ci formy do pierogów. Spraw sobie jedną z nich, a potem zajrzyj raz jeszcze do tego tekstu. który pokaże ci, jak prawidłowo jej używać.

Etap 1 – przygotowanie ciasta

Pierogi nigdy nie wyjdą idealne – nawet przy zastosowaniu specjalistycznej formy – jeżeli nie uda ci się przygotować dobrego w smaku i maksymalnie elastycznego ciasta. Popracuj nad swoim przepisem. Jeżeli czujesz, że brakuje mu trochę do doskonałości, spróbuj coś w nim zmienić.

Niektórzy do ciasta na pierogi dodają jajko, jednakże lepiej od niego sprawdzi się… łyżka zwykłego oleju rzepakowego. Mały dodatek tłuszczu powinien zapewnić ciastu wysoką sprężystość.

Etap 2 – wykrawanie

Ciasto postaraj się bardzo dokładnie (i cienko!) rozwałkować. Jeżeli zaczyna się lepić do blatu, posyp je mąką. Uważaj tylko, by placek nie był też zbyt cienki, bo wtedy ciasto może porwać się w trakcie gotowania.

Z ciasta wykrawaj średniej wielkości kółka i staraj się o to, by miały one identyczną wielkość. Nawet w tym momencie może przydać ci się forma do pierogów. Niektóre formy są w stanie spełniać dodatkową funkcję wykrawaczy.

Etap 3 – formowanie

Małe placuszki przełóż do formy na pierogi. Następnie w każdym przygotowanym kółku z ciasta umieść dowolną ilość farszu (zgodnie z własnymi preferencjami) i zaciśnij urządzenie od góry, korzystając z wmontowanych w nie specjalnych uchwytów.

Gotowe pierog wyciągnij z formy i odstaw na bok. Dokładnie tak samo możesz postąpić z resztą ciasta i farszu. Praca zostanie wtedy perfekcyjnie wykonana.

Dlaczego warto?

Niektórzy na pewno stwierdzą teraz, że formy do pierogów są czymś zupełnie zbędnym, ale choć rzeczywiście nie są one konieczne do przygotowania pierogów, to jednak warto spróbować z nich korzystać. Życie trzeba sobie ułatwiać. Zwłaszcza w przypadku gotowania.

Przy pomocy odpowiedniej formy do pierogów będziesz w stanie skleić nawet do kilkudziesięciu idealnych pierogów w ciągu zaledwie paru minut. Urządzenie to posłuży ci całymi latami, jeśli tylko będziesz o nie rzeczywiście dbać.

Formy do pierogów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.