Skip to content Skip to footer

Dywaniki do łazienki – dlaczego to dobry pomysł?

Urządzając łazienkę, warto zadbać nie tylko o elegancką i wytrzymałą ceramikę czy dobrej jakości armaturę, ale również o drobne akcesoria, które zwiększą komfort i poprawią estetykę wnętrza. Jednym z detali, które dodadzą surowemu pomieszczeniu przytulności, są dywaniki – praktyczne, a jednocześnie miłe dla oka. Jak wybrać odpowiednie do łazienki?

Jaką rolę w łazience pełnią dywaniki?

Dywaniki łazienkowe nie bez powodu cieszą się niesłabnącą mimo upływu lat popularnością. Zmienia się jedynie moda co co ich kształtu, koloru czy wzorów. Dlaczego to tak lubiane akcesoria do łazienki? Przede wszystkim większość ludzi nie lubi kontaktu stóp z zimnym podłożem. Kafle zwykle są chłodne i mało przyjemne w odbiorze, także latem. Dużo przyjemniej bosymi stopami stanąć na miękkim dywaniku. Po drugie, łazienkowe dywaniki chłoną wodę i zapobiegają zachlapaniu łazienki. Dodatkowo chronią także przed poślizgnięciem. Trzecia zaleta to estetyka – obecność dywaników łazienkowych sprawia, że wnętrze wygląda na dopracowane pod względem detali i bardziej przytulne.

Jakie kryteria muszą spełniać dywaniki łazienkowe?

Wybór dywanika łazienkowego to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa. Asortyment sklepów stale się powiększa, dostępne są różne kolory i wzory, różne modele dywaników.Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze, niezwykle ważne jest bezpieczeństwo. Dywanik łazienkowy musi mieć warstwę antypoślizgową, inaczej może się przyczynić do niebezpiecznego upadku. Po drugie, powinien być wykonany z chłonnego, wytrzymałego, przyjemnego w dotyku materiału, najlepiej dobrze znoszącego częste pranie. Po trzecie, kształtem i wielkością musi odpowiadać wymiarom konkretnej łazienki. Wiele producentów oferuje komplety dywaników, które można ułożyć obok prysznica, wanny czy koło toalety.

Stylowy dywanik do łazienki – sposób na ciekawe wnętrze

Dywaniki łazienkowe niewątpliwie pełnią, obok swojej funkcji praktycznej, także rolę dekoracyjną. Ocieplają wnętrze, nadają mu charakter, sprawiają, że jest bardziej oryginalne.Wybierając dywaniki, trzeba postarać się, by tworzyły spójną całość z innymi akcesoriami. Warto dopasować je do stylu wnętrza i całego pomieszkania. Do stylu boho idealne będą takie z frędzelkami czy orientalnymi wzorami, do stylu skandynawskiego – naturalne, w stonowanym kolorze, do wnętrza w stylu loftowym – proste i surowe.

Dywaniki łazienkowe dostępne są w ofercie Vege Home.