Skip to content Skip to footer

Ekologiczne sprzątanie

Coraz więcej firm stawia na ekologię. Takie są przede wszystkim oczekiwania świadomych konsumentów. To dobry sposób na budowanie własnej marki. Reklamówki plastikowe zastępują torebkami papierowymi, naczynia jednorazowe coraz częściej produkowane są z kartonu lub innych produktów naturalnych.

Ekologiczne sprzątanie z Raypath

Wydaje się nam, że utrzymanie mieszkania w czystości wymaga stosowania detergentów. Skuszeni reklamami i obiecywanymi efektami kupujemy ich coraz więcej, każdy do czego innego. Wydajemy pieniądze, a efekty nie zawsze są zadowalające. Dodatkowo niszczą skórę, mogą powodować uczulenie i negatywnie wpływają na środowisko.

Osoby cierpiące na alergię już dawno odkryły, że płyny do domowego sprzątania można przygotować samodzielnie na bazie octu, sody oczyszczonej i owoców cytrusowych.

O krok dalej, a właściwie bardzo duży krok, poszła firma Raypath. Wykorzystując nanotechnologię produkuje czyściki, które skutecznie usuwają zabrudzenia bez konieczności używania detergentów. Raypath produkty tym samym są ekologiczne i bezpieczne dla użytkowników.

Raypath produkty – jak stosować

Raypath sklep oferuje czyściki w trzech rodzajach o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu:

• czyściki białe,
• czyściki różowe,
• czyściki Sunbeam.

Czyściki białe przeznaczone są do czyszczenia na mokro. Przed użyciem należy mocno je namoczyć. Usuwają każdy rodzaj zabrudzenia z naczyń, szkła, powierzchni ceramicznych oraz podłóg. Czyściki pielęgnacyjne oddają mniej wody, dlatego doskonale nadają się do czyszczenia powierzchni, które nie są odporne na działanie wody.

Czyściki różowe przeznaczone są do sprzątania na sucho. Bardzo dobrze zbierają kurz z mebli, powierzchni metalowych. Ma właściwości antystatyczne zapobiegające osadzaniu się kurzu na powierzchniach płaskich.

Czyściki Sunbeam to ściereczki w kolorze niebieskim lub zielonym. Mogą być używane na sucho lub wilgotno. Służą przede wszystkim do polerowania powierzchni szklanych, luster, ekranów, okularów. Raypath sklep oferuje także rękawice do pielęgnacji ciała, zestawy do mycia okien, zestawy samochodowe oraz płyny do prania z zawartością mikrocząsteczek srebra.

Po użyciu czyścików wystarczy wyprać je w wodzie z dodatkiem naturalnego mydła.