Skip to content Skip to footer

Filtry do wody niezbędne w Warszawie

Warszawa jest miastem, w którym woda płynąca z kranów w domach nie należy do najlepszych. Zasadniczym tego powodem jest to, że jest ona w zdecydowanej większości pobierana z Wisły. Taki stan rzeczy zmusza firmy wodociągowe do jest intensywnego uzdatniania. Niestety, nawet najbardziej wydajny i skuteczny system filtrów w tych firmach nie jest w stanie oczyścić wody w stu procentach. Ponadto, pomiędzy systemami filtrów a kranami w mieszkaniach i innych miejscach do przebycia jest jeszcze długa droga, na której może dojść do skażenia wody.

Chlorowana woda – czysta, ale niesmaczna

Dlatego właśnie do wody w warszawskich wodociągach jest dodawany m.in. chlor, który zabija szkodliwe dla zdrowia ludzkiego drobnoustroje. Jeśli chodzi o uzdatnianie wody Warszawa jest miastem, gdzie stosowane jest ono w bardzo znacznym stopniu. I choć taka chlorowana woda jest biologicznie czysta to niestety brzydko pachnie i równie okropnie smakuje. To powoduje, że napoje i potrawy przygotowane na bazie takiej wody są niesmaczne lub wręcz nie nadają się do spożycia. Także korzystanie z takiej wody do innych celów, jak pranie czy mycie, nie jest zbyt korzystne, szczególnie dla osób ze skłonnościami do alergii.

Filtry do wody dostępne bez problemu

W rezultacie wielu warszawiaków albo kupuje wodę butelkowaną, albo pobiera wodę oligoceńską z licznych na terenie Warszawy studni. Niestety, nie każdy chce i może często chodzić po wodę do sklepu lub do ujęcia wody. A dziś na rynku dostępne są rozmaite rozwiązania, dzięki którym można uzdatnić wodę. Co więcej, są to rozwiązania nieuciążliwe i wcale nie tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Jako że stolica jest miejscem, gdzie problem jakości wody jest duży, to jeśli chodzi o filtry do wody Warszawa jest miastem, gdzie oferta tego typu urządzeń i systemów jest bardzo duża. Klienci mogą wybierać spośród rozmaitych rozwiązań, które można dopasować do każdego miejsca pobierania wody.

Filtrowanie i zmiękczanie wody sposobem na dobrą wodę

Nowoczesne filtry http://ewoda.pl/ i systemy filtrów uzdatniają wodę na kilka sposobów. Pozbawiają one wodę szkodliwych drobnoustrojów oraz zanieczyszczeń fizycznych, a przede wszystkim nieprzyjemnego zapachu i posmaku chloru W miastach takich jak Warszawa zmiękczacze wody również są przydatne. Pozbawienie wody związków wapnia również przyczynia się do poprawy smaku, a woda jest jednocześnie mniej szkodliwa dla urządzeń gospodarstwa domowego takich jak pralki, zmywarki czy nawet czajniki elektryczne.