Skip to content Skip to footer

Sposób działania zmiękczaczy do wody

Woda pochodząca z wodociągów, w większości przypadków powoduje powstawanie osadów na instalacjach wodnych i urządzeniach domowych. Wynika to z tego, że jest ona twarda (ma wysoki poziom wapnia i magnezu). Są jednak sposoby, by sobie z tym poradzić.

Zmiękczacze do wody – jak działają?

Twarda woda może być przyczyną różnorodnych problemów. Podczas jej gotowania powstaje bowiem kamień, który osadza się na elementach grzewczych różnych domowych urządzeń. Prowadzi to do usterek w czajniku elektrycznym, pralce, bojlerze itp. Taka sytuacja odbija się także na zużywaniu środków czystości, gdyż im woda jest twardsza tym mniejszą mają one wydajność – więc trzeba ich używać coraz więcej. Zarówno podczas prania, jak i mycia naczyń. Usunięciem tego problemu może stać się zmiękczanie wody. Można to osiągnąć dzięki specjalnym urządzeniom. Stolica naszego kraju stała się technologicznym pionierem w tego typu działaniach. Bowiem, jeśli chodzi o zmiękczacze do wody Warszawa oferuje te najlepsze. Są to urządzenia, których zasada działania opiera się na wymianie jonowej zmniejszającej ilość wapnia i magnezu w wodzie, przy użyciu naturalnych procesów. Całość działa w następujący sposób: twarda woda przepływa przez jonowymienną kolumnę, która wypełniona jest specjalną żywicą. Absorbuje ona jony wapnia, wymieniając je na jony sodowe – rezultatem jest zmiękczenie wody. W momencie, gdy żywica nie może przyjąć kolejnych jonów wapnia, niezbędna jest jej regeneracja, która polega na przepłukanie jej lekkim roztworem solnym. Wypłukiwany w tym procesie wapń (woda popłuczna) odprowadzany jest do kanalizacji. Oczywiście jest to inny obieg niż wody uzdatnianej, dzięki temu ta ostatnia jest czysta, ma wysoką jakość i jest bezpieczna do picia.

Uzdatnianie wody Warszawa

Twarda woda występuje w całej Polsce, jednak jak pokazują specjalne mapy – jej zagłębie jest także na terenie całej stolicy i jej okolic. Warto jest więc stosować tam różnorodne filtr do wody, które mogą poprawić jej jakość – sprawić, że będzie dobra do picia i miękka. Stosowanie domowego uzdatniania wody na pewno przyniesie wiele korzyści. Po pierwsze, będzie wiązało się to z dużymi oszczędnościami na przestrzeni lat. Kamień sprawia, że zwiększa się zużycie energii – jego brak pozwoli na jej oszczędność. Nie trzeba będzie też płacić, za wywoływane osadem, awarie urządzeń AGD, czy instalacji wodnych. Nawet o około 50% może zmniejszyć się zużycie środków myjąco-piorących: miękka woda będzie pozytywnie wpływała na prane ubrania, czy myte naczynia. Filtrowanie wody może przynieść naprawdę wiele wymiernych korzyści.