Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania przed Świętami?

Porządki przed Świętami Bożego Narodzenia z pewnością nie należą do łatwych, szybkich i przyjemnych powinności. Dlatego też wiele osób, woli wynająć firmę sprzątającą i mieć spokój z tego rodzaju domowymi obowiązkami.

Dlaczego ludzie wynajmują firmy sprzątające przed świętami?

Głównie dlatego, że są tak zapracowani i pochłonięci innymi obowiązkami, że na takie prozaiczne, a zarazem żmudne i czasochłonne zajęcie, jak sprzątanie po prostu nie starcza im czasu. Ludzi nielubiących przedświątecznej krzątaniny przeraża też ogrom porządkowych prac. By się od nich jakoś wykręcić, wynajmują firmę sprzątająca. Robią to, bo doskonale się orientują, że ona zrobi to lepiej od nich i nie będą musieli niepotrzebnie tracić czasu ani energii na wielogodzinne sesje z mopem i szmatką w ręku.

Niektórzy wynajmują ekipę sprzątającą, gdyż pragną zrobić olśniewające wrażenie na członkach familii, którzy mają do nich przyjechać na święta. Z kolei jeszcze innym pomysł z firmą sprzątającą wydaje się taki kuszący, ponieważ nie palą się do generalnych porządków i kompletnie nie wiedzą, jak się do nich zabrać. Dla tej grupy osób to, ile kosztuje sprzątanie mieszkania przed świętami- w ogóle nie ma znaczenia. Ważne, że ktoś zrobi to za nich.

Co zazwyczaj wchodzi w zakres obowiązków firmy sprzątającej?

Jako że przedświąteczne porządki odbywają się na szeroką skalę i są z gatunku tych generalnych. Pracownicy firm sprzątających muszą w pierwszej kolejności pozmywać podłogi w całym domu. Następnie wytrzepać i odkurzyć, a czasem nawet wyczyścić chemicznie wszystkie dywany.

Bywa i tak, że zleceniodawcy każą im wyprać i powiesić firanki oraz dokładnie umyć okna w całym domu. Czasem pracownicy firmy porządkowej muszą podjąć się prania i prasowania pościeli klienta. Niemniej nie jest to usługa standardowa, więc osoba ją zlecająca będzie musiała za nią dodatkowo zapłacić.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania w okresie przedświątecznym i od czego ono zależy?

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania przed świętami, gdy zleca się je prywatnej firmie? Prawdę mówiąc, jest to spory wydatek i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Zwykle waha się on od 300 złotych w górę, lecz bywają i tacy klienci, którzy muszą za takie ekspresowe sprzątanie zapłacić znacznie więcej.

Cena za przedświąteczne porządki jest w głównej mierze zależna od metrażu mieszkania, które trzeba było wysprzątać. Na jej wysokość wpływa również ilość godzin potrzebnych do wykonania zadania oraz liczba osób, którym trzeba będzie dać zadatek. Koszt sprzątania mieszkania determinuje nawet to, czy w domu klienta były środki czyszczące, czy pracownicy firmy sprzątającej musieli użyć własnych.