Skip to content Skip to footer

Jak dopasować modne oświetlenie do aranżacji retro?

Urządzanie pomieszczeń w stylu retro cieszy się ogromną popularnością. Wykorzystanie tej konwencji aranżacyjnej umożliwia stworzenie atrakcyjnej i przytulnej przestrzeni. Dlatego też taki wystrój często pojawia się w salonach, sypialniach lub całych mieszkaniach. Aby podkreślić charakter urządzanego wnętrza, warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego oświetlenia. Lampy retro to szeroka kategoria przedmiotów, wśród których odnaleźć można wiele korzystnych propozycji. Jak wybrać akcesoria, które okażą się atrakcyjne i funkcjonalne?

Praktyczne oświetlenie przestrzeni

Urządzając modne salony i sypialnie, warto zadbać o to, aby znalazło się w nich zarówno główne oświetlenie sufitowe, jak i dodatkowa lampa retro, która umożliwi rozjaśnienie określonej strefy. W roli pierwszego z wymienionych doskonale sprawdzi się żyrandol retro. Atrakcyjne i chętnie wybierane przedmioty z tej kategorii to między innymi modele ze szklanymi kloszami i materiałowymi abażurami. Klosze osłaniające żarówki w takich żyrandolach często posiadają kulisty kształt lub designerskie formy przypominające kwiatowe kielichy. Dużą popularnością cieszą się modele z kloszami z przyciemnianego szkła. Kolorystykę abażurów należy dopasować do barw pojawiających się w pomieszczeniu. Lampa vintage może posiadać intensywny odcień kolorów takich jak żółty lub turkusowy. Pojawiają się tu również akcesoria w barwach butelkowej zieleni, bordo, granatowej i odcieniach szarości.

Dopasowanie dodatkowego źródła światła.

W modnych i funkcjonalnych wnętrzach retro powinna pojawić się podłogowa lub stołowa lampa vintage. To wyjątkowo praktyczne akcesorium, które może umożliwić relaks z książką lub stworzyć wymarzony nastrój podczas kolacji lub spotkania towarzyskiego. W tej kategorii szczególną popularnością cieszą się modele z abażurami wyposażonymi w kojarzone ze stylem frędzle. Pojawiają się tu również lampy witrażowe, stylizowane na dawnych ulicznych latarniach oraz wyposażone w proste, metalowe osłony żarówek. Przedmioty z kategorii lampa retro często posiadają również drewniane elementy. Zarówno żyrandol retro, jak i stojąca lampa powinny podkreślać przytulny charakter wnętrza. Dlatego też warto wybierać akcesoria w przyjaznych i ciepłych kolorach, wykonane z wysokiej jakości naturalnych surowców. Odpowiednio dopasowane oświetlenie będzie zarówno modne, jak i praktyczne.