Skip to content Skip to footer

Popularny żel silikonowy

Blizny, jakie zostają po operacjach czy zabiegach chirurgicznych są wyjątkowo trudne do usunięcia. Oczywiście współczesna medycyna pozwala pozbyć się tego problemu, jednak przeważnie wiąże się to z dużymi kosztami. Lepszym rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie żelu silikonowego.

Czym jest żel silikonowy?

Żel silikonowy stał się niezwykle popularny w ostatnim czasie. Ten preparat skutecznie pomaga zmniejszyć widoczność blizn, które z czasem całkowicie znikają.

Produkt ten nie jest drogi, dlatego też warto w niego zainwestować. Obecnie można go zakupić w praktycznie każdej aptece.

Gdzie zakupić żel silikonowy?

Żel ten można znaleźć w każdej aptece, czy to stacjonarnej czy internetowej. Obecnie można spotkać się z wieloma firmami, które sprzedają ten produkt.

Decydując się na zakupy internetowe, warto mieć na uwadze fakt, że w sieci można natknąć się na oszustów, którzy sprzedają produkty złej jakości. Czasami lepszym rozwiązaniem jest udanie się do stacjonarnego sklepu.

Stosowanie żelu silikonowego

Żel ten zaleca się stosować co najmniej dwa razy dziennie przez około 3 miesiące. Już po kilku aplikacjach można zaobserwować zmniejszona widoczność blizn, jednak na ich zanik trzeba chwilkę poczekać.

Żel aplikuje się na sucha i oczyszczoną skórę. Następnie trzeba pozostawić go do całkowitego wchłonięcia.

Dobre żele silikonowe pomagają pozbyć się blizn, które negatywnie wpływają na samopoczucie. Ten produkt to świetne rozwiązanie szczególnie dla osób, które borykają się z bliznami po różnych zabiegach.