Skip to content Skip to footer

Jak oświetlić wąski przedpokój?

Przedpokój jest miejscem w naszym domu, które widzą wszyscy, którzy nas odwiedzają. Warto zadbać, by był elegancki i gustowny. Szafy, lustro i praktyczny wieszak to nie wszystkie elementy wyposażenia przedpokoju. Nie można również zapomnieć o oświetleniu, które sprawi, że przedpokój będzie funkcjonalny i przyjemny. Jak wybrać oświetlenie retro do przedpokoju?

Rozjaśnić przedpokój

Przedpokoje w naszych mieszkaniach bardzo często są długie i wąskie. Chcąc powiększyć optycznie przestrzeń warto używać jasnych kolorów, które sprawią, że przedpokój stanie się bardziej przestronny. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Oświetlenie również bardzo zmienia wnętrze.

Do wąskiego przedpokoju warto wybrać prosty żyrandole retro w czarnym bądź miedzianym kolorze. Czarna lampa retro będzie kontrastowała z jasnym przedpokojem. Miedziana przełamie stonowaną kolorystykę.

Wybierając żyrandol retro do przedpokoju należy skoncentrować się na modelach prostych, które nie będą bardzo mocno odstawały od sufitu. Wiszący żyrandol retro tylko zmniejszy optycznie przestrzeń. Nie wskazane są również żyrandole stylizowane na świeczniki. Są one duże i okazałe, co nie będzie dobrze wyglądało w małym przedpokoju.

Kinkiet – ozdoba ściany

Przedpokój będzie wyglądał nastrojowo i elegancko, gdy wykorzystamy do jego oświetlenia kinkiety. Lampa vintage umieszczona w pobliżu lustra nie tylko dobrze rozjaśni lustro, ale również sprawi, że ściana będzie wyglądała ciekawiej.

Kinkiety podświetlające lustro muszą być skierowane na osobę stojąca przed lustrem. Dzięki temu oświetlenie będzie prawidłowe. Nie będą tworzyły się cienie, wszystko będzie dobrze widać. Warto wykorzystać lampy retro z ruchomymi kloszami, dzięki temu można mieć gwarancję, że uda się prawidłowo ustawić strumień światła.

Bardzo gustownie wygląda lampa vintage ustawiona na komodzie w przedpokoju. Jest to kolejne źródło światła, które optycznie powiększy przedpokój. Na komodzie może stać pojedyncza lampa retro lub dwie symetrycznie, po dwóch stronach komody.

Prawidłowe oświetlenie wąskiego przedpokoju pozwoli na uzyskanie przestrzeni, która będzie jasna i elegancka. Ciemne pomieszczenia wydają się ponure i smutne. Bardzo ważne jest odpowiednie wybranie lamp, gdyż dzięki temu możemy oszukać ludzkie oko, które będzie miało wrażenie, że pomieszczenie jest większe.