Skip to content Skip to footer

Z jakiego materiału drzwi tarasowe przesuwne?

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też oferują drzwi tarasowe przesuwne wykonane z wielu nietypowych materiałów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które materiały warto postawić w pierwszej kolejności i jakie są ich największe atuty.

Co warto wiedzieć?

Drzwi tarasowe jak powszechnie wiadomo powinny umożliwić swobodne wyjście bezpośrednio na taras. Bardzo ważne jest także funkcjonalne połączenie drzwi z pokojem. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się modele, które można otwierać nie tylko od środka, ale również od zewnątrz.

Na jaki materiał postawić?

Jakość zastosowanego materiału ma duży wpływ nie tylko na walory estetyczne drzwi tarasowych przesuwanych, ale również na maksymalne wymiary samych drzwi. Największe drzwi przesuwne wykonane są z aluminium. Zdecydowanie mniejsze możliwości oferują drzwi PVC albo drewniane. Aluminium jest materiałem bardzo trwałym, który może pochwalić się dużą odpornością na czynniki atmosferyczne. Drzwi aluminiowe idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Drewniane drzwi tarasowe cenione są z kolei za swój elegancki wygląd i nieprzemijającą klasę. Jeżeli chodzi o drzwi plastikowe, to ich zaletą jest przystępna cena.

Drzwi drewniano-aluminiowe

Nowością na rynku są drzwi tarasowe przesuwne drewniano-aluminiowe, które łączą największe zalety drzwi drewnianych i aluminiowych. Od strony zewnętrznej profil wykonany jest z wysokiej jakości aluminium, dzięki czemu znacząco zwiększa się trwałość produktu. Dzięki temu rozwiązaniu można nadać bryle bardzo nowoczesny charakter. Jeżeli chodzi o stronę wewnętrzną, to wykorzystywane jest eleganckie drewno, które doskonale ociepla wygląd danego pomieszczenia.

Komfort użytkowania

Wysoki komfort użytkowania oferują oryginalne drzwi tarasowe przesuwne od renomowanych producentów. Tylko czołowi producenci są w stanie zapewnić doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Dzięki nowoczesnym technologiom producenci są w stanie zaproponować przesuwne drzwi tarasowe o dużych gabarytach, w których bez żadnego większego problemu można przesuwać skrzydła. Z oryginalnymi drzwiami bez żadnego większego problemu poradzą sobie nawet dzieci i osoby starsze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm