Skip to content Skip to footer

Jak prawidłowo korzystać z sauny ogrodowej?

Zakup nowej sauny ogrodowej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo z niej korzystać. Nie można zapominać również i o tym, aby dbać o nową saunę, dzięki czemu będzie ona służyć sprawnie przez wiele długich lat użytkowania.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że osoby, które chcą skorzystać z sauny ogrodowej nie mogą być pod wpływem alkoholu. Nie zaleca się również spożywania posiłków. Zaleca się również dokładnie zmyć wszystkie kremy, dzięki czemu będzie można odetkać wszystkie pory. Z sauny ogrodowej można korzystać nie tylko nago. Dla własnego komfortu można owinąć się ręcznikiem bawełnianym.

Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że z sauny nie można korzystać przed wysiłkiem fizycznym i bezpośrednio po nim. Po wyjściu z sauny koniecznie należy wziąć zimny prysznic. Zaleca się stopniowe obniżanie temperatury wody, dzięki czemu będzie można uniknąć szoku termicznego. Po wyjściu z sauny należy jak najszybciej wypić butelkę wody. Zaleca się również krótki odpoczynek w pozycji leżącej, dlatego też sauna ogrodowa powinna mieć odpowiednie łóżko.

Sauna ogrodowa własnej roboty

Na rynku jest wiele godnych polecenia firm, które oferują wysokiej jakości sauny ogrodowe. Przy niewielkim wkładzie finansowym można oczywiście przygotować własną saunę ogrodową, którą zaskoczymy sąsiadów i znajomych. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad wybraniem dogodnej lokalizacji. Sauna ogrodowa doskonale sprawdzi się nad wodą albo jeziorem, dzięki czemu po wyjściu z niej będzie można ochłodzić się w wodzie.

Warto postawić również na porządne fundamenty. Jeżeli chodzi o posadzkę, to najlepiej sprawdzą się materiały odporne na wysokie temperatury. Godne polecenia są ceramiczne płytki łazienkowe, które w tym konkretnym przypadku nie mają sobie równych.

Ciekawym pomysłem może okazać się sauna ogrodowa na drewnianej podstawie. Nadbudowę nowej sauny ogrodowej bez żadnego większego problemu można wykonać z dość trwałych materiałów budowlanych. Jeżeli chodzi o walory estetyczne to najlepiej sprawdzi się klimatyczne drewno. Producenci mają w sprzedaż gotowe deski i lżejsze bale do budowy tego typu konstrukcji. Osoby, które nie czują się na siłach, aby zbudować własną saunę, powinny skorzystać z pomocy odpowiednich fachowców.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw