Linoleum jest coraz powszechniej używaną alternatywą nie tylko dla tradycyjnych, drewnianych podłóg, ale również dla paneli i płytek. Tworzywo to ma wiele zalet, a i wzornictwo zmieniło się od czasów gdy linoleum święciło swoje tryumfy w domach Polaków. Jak czyścić i konserwować podłogę wykonaną z tego tworzywa? Czy linoleum ma jakiś zalety? W jakich pomieszczeniach sprawdzi się linoleum?
Konserwacja i czyszczenie linoleum – jak sprawić, by podłoga była błyszcząca?
Wykładzina z tworzywa sztucznego nie chłonie wody, w przeciwieństwie do paneli. Dlatego pielęgnacja i czyszczenie linoleum jest zdecydowanie łatwiejsze. Mop nie musi być idealnie suchy, zaś PCV współpracuje w zasadzie z każdym płynem do czyszczenia podłóg. Aby podkreślić efekt czyszczenia warto nałożyć nabłyszczacz do linoleum. Dzięki niemu podłoga będzie lśniąca, a nie straci przyczepności. Wykładziny PCV są łatwe w konserwacji oraz utrzymaniu czystości – sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w jadalni.
Zalety podłogi z linoleum
Wykładzina PCV ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest ciekawe wzornictwo połączone z intuicyjnym montażem, do którego nie trzeba zatrudniać specjalisty. Ze względu na miękkość linoleum łatwo dociąć i dopasować do powierzchni mieszkania. Aby zachować czystość i blask wystarczy zwykły płyn oraz Nabłyszczacz do linoleum. Jest to również stosunkowo tani i szybki sposób na wykończenie podłogi – to szczególnie ważne dla osób z ograniczonym budżetem.
Do jakich wnętrz pasować będzie podłoga z tworzywa?
Linoleum jeszcze kilka lat temu utożsamiane było ze złym gustem i wystrojem wnętrz z minionej epoki. Aktualnie rozwiązanie to zyskuje na coraz większej popularności. Różnorodne wzory pozwalają na dopasowanie do wnętrz o różnym charakterze. Wykładzina PCV sprawdzi się zatem zarówno w stylu loftowym, jak i rustykalnym. Co więcej można ją położyć zarówno w łazience, jak i kuchni. Również w sypialni linoleum będzie stanowiło doskonałą alternatywę dla paneli czy parkietu. Prosty montaż to kolejna przyczyna wzrostu popularności linoleum.