Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobrą kołdrę wielosezonową?

Kołdry całoroczne posiadają mnóstwo zalet – właśnie dlatego cieszą się one ogromną popularnością. Szeroki wybór towarów sprawia, że wiele osób nie ma pojęcia, jaki model sprawdzi się najlepiej. Cena powinna znajdować się na drugim planie. Lepiej zainwestować w produkt wysokiej jakości, który posłuży długie lata. Nie oznacza to jednak konieczności zainwestowania ogromnej ilości gotówki. Potrzebujesz sprawdzonych wskazówek, dzięki którym zakup stanie się prostszy? Znajdziesz je poniżej!

Typ kołdry

Kołdra wielosezonowa powinna zostać w stu procentach dopasowana do rzeczywistych potrzeb użytkownika. Nie istnieje model, który w każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze. Wiele zależy od tego, czy będzie on użytkowany przez osobę dorosłą, czy dziecko.

Wybierając dobrą kołdrę antyalergiczną należy zwrócić uwagę na liczbę warstwa. Najczęściej można spotkać się z modelami składającymi się z dwóch lub trzech poziomów. Oczywiście są one odpinane, więc w dowolnym momencie może przystosować je do osobistych potrzeb. Świetnie sprawdzają się zarówno w zimne, jak i ciepłe miesiące. Należy sprawdzić także wymiary oraz gramaturę.

Rodzaj wypełnienia

Dobre kołdry antyalergiczne gwarantują optymalną cyrkulację powietrza. Dlaczego ma to znaczenie? Przede wszystkim dlatego, że wilgoć może być sukcesywnie odprowadzana. Nie trzeba obawiać się rozwoju pleśni lub grzybów. Wspomniane związki toksycznie oddziałują na zdrowie człowieka. Są groźne nie tylko dla alergików.

Kołdra wielosezonowa powinna nie tylko „oddychać”, ale również dostosowywać się do temperatury otoczenia. Wszystko zależy od rodzaju wypełnienia. Ciężka kołdra wcale nie jest cieplejsza! Satysfakcjonujące właściwości termiczne ma naturalna wełna owcza, jednak wybór jest o wiele szerszy. Każdy znajdzie opcję odpowiednią dla siebie!

Właściwości użytkowe

Kołdry całoroczne powinny być proste i bezproblemowe w czyszczeniu. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny to absolutna podstawa, aby zapewnić sobie zadowalające warunku podczas snu. Najlepiej, aby wybrany produkt szybko wysychał.

Dobre kołdry antyalergiczne nie pochłaniają zanieczyszczeń, a więc ich odświeżenie przebiega wyjątkowo sprawnie. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy borykają się z uciążliwymi dolegliwościami ze strony dróg oddechowych.