Skip to content Skip to footer

Jak wyposażyć bar?

Bar to miejsce, które klienci zazwyczaj odwiedzają w nadziei na zaznanie kilku chwil niezobowiązującego odpoczynku w przyjemnej atmosferze. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób go wyposażyć, by stworzyć miejsce przyciągające ludzi. Bary to nie tylko różnorodność alkoholu i słone przekąski – to także wygodne siedzenia, hokery barowe, stoliki i inne elementy wyposażenia. Na co zwrócić uwagę, urządzając własny bar?

Kwestie finansowe

Wbrew pozorom, aby otworzyć własny bar, wcale nie trzeba dysponować jakąś ogromną ilością gotówki. Prawda jest taka, że na portalach aukcyjnych można znaleźć wiele używanych sprzętów, które bez żadnego problemu posłużą przez kilka kolejnych lat. Jeśli dysponuje się większą gotówką, można pokusić się o kupowanie nowych rzeczy, trzeba jednak pamiętać, że ich lista jest bardzo długa, a wydatki wzrosną nawet kilkukrotnie.

Lada i hokery barowe

W centrum każdego baru znajduje się lada i przystawione do niej charakterystyczne, wysokie krzesła – hokery barowe. Przy ich zakupie warto postawić na przedmioty trwałe – które posłużą klientom przez długie lata. Warto pamiętać, że zarówno lada, jak i siedziska, będą dość intensywnie eksploatowane – więc priorytetem niech będzie wysoka ich jakość.

Ich rodzaj będzie zależeć od tego, w jakim klimacie ma być utrzymany bar. Jeśli będzie to wnętrze tradycyjne, z powodzeniem można zdecydować się na ladę i hokery wykonane z ciemnego, klasycznego drewna. W przypadku wnętrz bardziej nowoczesnych, lepiej postawić na bardziej surowe materiały – szkło czy metal.

Co z gastronomią?

Jeśli lokal ma oferować swoim klientom również jedzenie, to bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie kuchni. Zmywaki, chłodziarki, zamrażarki, naświetlarki do jaj, lodówki, zlewy, formy – to wszystko kosztuje i to zazwyczaj niemałe pieniądze. Równie istotny jest zakup konkretnego i dobrej marki ekspresu do kawy – najlepiej dość zaawansowanego modelu, dzięki któremu bez problemu można przygotować wiele wariantów tego aromatycznego napoju.

Najważniejsze, by przez przystąpieniem do gromadzenia sprzętu zapoznać się z aktualnie obowiązującymi przepisami. One bowiem bardzo dokładnie i konkretnie precyzują, co powinno znaleźć się obowiązkowo na wyposażeniu tego typu lokalu. A wtedy można spać spokojnie i przystąpić do zakupów całej listy wyposażenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmą Demi Co.