Skip to content Skip to footer

Jak zaaranżować pokój dla dziewczynki?

Kiedy padnie hasło – pokój dla dziewczynki – wiele osób wyobraża sobie słodkie, różowe pomieszczenie wypełnione lalkami, misiami i różnorodnymi ozdobami w postaci motyli, wróżek itp. Jest to oczywiście stereotyp, ponieważ każda dziewczynka ma inne zainteresowania, a co najważniejsze nie każda jest fanką różu. W związku z tym faktem, zanim przystąpimy do urządzania pokoju naszej córce, zastanówmy się dokładnie nad tym, jaka aranżacja pozwoli jej poczuć się najlepiej. W tym artykule powiemy sobie o tym, jakie są sposoby na ciekawe zaaranżowanie pokoju dla dziewczynki.

Jak dobrać odpowiednie elementy wystroju dziewczęcego pokoju?

Przede wszystkim zacznijmy od stworzenia tzw. bazy czyli wyboru odpowiedniego łóżka, szafy oraz biurka. Mogą być to oczywiście meble kolorowe z różnego rodzaju zdobieniami, jak i te klasyczne, ponadczasowe. Kiedy wejdziemy już w posiadanie wyżej wymienionych, następnym krokiem jaki powinniśmy wykonać jest wybór kołdry dla dzieci. Możemy zdecydować się na uniwersalną na każdą porę roku lub taką dedykowaną sezonie wiosna/lato, jak i jesień/zima.

Kołdra dla dziecka powinna być lekka i odpowiednio ocieplona. Kołdra dziecięca może być wypełniona puchem lub innym, nieuczulającym produktem. Wybór należy do nas. Kolejno warto zastanowić się nad firankami, oświetleniem oraz wszelkiego rodzaju ozdobami, które sprawią, że pokój dziewczynki stanie się wyjątkowy. Z całą pewnością dobrze sprawdzą się elementy wyposażenia ozdobne, które będą nawiązywały do zainteresowań naszej podopiecznej.

Gdzie zakupić elementy wyposażenia pokoju dla dziewczynki?

Możemy zrobić to zarówno w sklepie stacjonarnym, który należy do jednej z popularnych sieciówek lub w sklepie internetowym. Niektóre elementy wyposażenia wnętrz wiele osób chce zobaczyć na żywo, zanim ostatecznie się na nie zdecydują. Są jednak i takie, które nie wymagają aż takiej weryfikacji. Do wyżej wspomnianych zaliczyć możemy bez wątpienia kołdry dla dzieci, pościel czy elementy dekoracyjne w postaci obrazków oraz naklejek ściennych. Oczywiście są takie osoby, dla których kołdra dziecięca również kwalifikuje się do naocznej weryfikacji. Nie mniej jednak z całą pewnością spore grono osób, które są na etapie urządzania pokoju dla dziewczynki pokusi się na to, aby kołdra dla dziecka została im dostarczona kurierem.