Skip to content Skip to footer

Oszczędzanie energii

Rachunki za prąd, wodę, czy gaz niejednokrotnie nas martwią. Dotyczy to zarówno naszego osobistego mieszkania, ale także firmy. Musimy zatem znaleźć sposób na to, aby były one jak najniższe. Skuteczne obniżanie kosztów energii potrafi wpłynąć na nasze samopoczucie, ale także na kondycję finansową. Dzięki temu możemy zaoszczędzić więcej na inne cele – np. na rozwój firmy, rozwijanie swoich pasji albo też na rozrywkę i czas wolny

Jak obliczyć zużycie prądu?

Sposób na obniżanie kosztów energii jest jednak wiele. Warto na początek dowiedzieć się, jak zredukować wydatki na energię poprzez wykorzystanie konkretnych źródeł w internecie.

Wpierw należy zidentyfikować źródła marnowania energii. Dzięki temu dowiemy się, w jaki sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy w możliwie krótkim czasie.

Działanie oświetlenia i urządzeń biurowych

Na pewno spore koszty generują urządzenia biurowe i oświetlenie. Warto zastanowić się nad ewentualną wymianą lampy. Popularnością cieszą się obecnie lampy LED, które słyną ze swojego niskiego poziomu pochłaniania energii. Warto więc zrezygnować z energochłonnych halogenów.

Każde biuro ma również takie urządzenia jak drukarki i skanery. Jednak po godzinach powinny być one wyłączane. Warto je oszczędzać także w momentach, w których nikt nie planuje z nich korzystać. To pozwoli znacząco zmniejszyć poziom utraty energii.

Zużycie prądu

W internecie można znaleźć kalkulatory pozwalające znaleźć mechanizm, jak obliczyć zużycie prądu. Obecnie każdy z nas może tego dokonać samodzielnie.

Obliczanie zużycia prądu wiąże się z koniecznością pomnożenia mocy urządzenia przez czas zużycia sprzętu. Wtedy otrzymamy informację na temat tego, ile zostało zużytych kWh. Te z kolei należy pomnożyć przez stawkę za energię. Wtedy z kolei ostaniemy informację odnośnie kosztu zużycia energii przez urządzenie.

Trienergy.com.pl

Obniżaniem kosztów energii zajmuje się Trienergy.com.pl. Klienci korzystający z opcji mogą pochwalić się znacznymi oszczędnościami.

Firma oferuje między innymi audyty energetyczne, nowoczesne rozwiązania w zakresie energetyki, analizy kosztów zużycia, modernizację układów zasilania, kompensację mocy biernej, a także optymalizację OSD i dużych przedsiębiorstw. Na stronie internetowej można znaleźć też dane kontaktowe – adres, mail oraz telefon do biura.