Skip to content Skip to footer

Jakie koce i pledy wybrać na zimową porę?

Ciepły koc to niezastąpiony przyjaciel każdego człowieka. Gdy jest lato i na termometrze widnieją wysokie temperatury, to ludzie myślą tylko o tym, w jaki sposób efektywnie się schłodzić, a koce i pledy leżą na dnie szafy, czekając na swoją kolej. Im bliżej końca roku, tym wieczory i poranki zaczynają być chłodniejsze, a ludzie coraz częściej sięgają po ciepłe pledy.

Na jakie koce warto zwrócić uwagę?

W szczycie sezonu sklepowe półki pełne są różnej maści produktów, pod którymi można się ogrzać i przyjemnie spędzić czas na lekturze ulubionej książki. Żeby w pełni był wydajny, to koc powinien zostać wyprodukowany z odpowiedniego materiału. Każdy koc i pled powinien być przede wszystkim ciepły, choć niektóre kocyki kupuje się także ze względu na ich wygląd – wówczas mają pełnić jedynie funkcję dekoracyjną. Im cieplejszy koc, tym lepiej. Warto zakupić kilka rodzajów, ciepłe i wełniane koce sprawdzą się w przypadku bardzo chłodnych nocy, na przykład gdy zawiedzie miejskie ogrzewanie z sieci ciepłowniczej. Lżejsze pledy zdadzą egzamin przy wieczorach spędzonych na tarasie wczesną jesienią.

Kwestia prania – o czym pamiętać?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby koce i pledy regularnie prać. W przeciwnym razie szybko na ich powierzchni rozwiną się szkodliwe drobnoustroje. Regularne pranie to absolutna podstawa. Zdecydowana większość wyrobów może być prana w pralce automatycznej, jednak niewskazane jest przekraczanie temperatury czterdziestu stopni. Niektóre koce jak i pledy wymagają prania w nieco niższej temperaturze, a nawet w rękach. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w instrukcji od producenta.

Dziecięce kocyki – co wybrać?

Dużą część produktów na rynku stanowią kocyki dedykowane dzieciom. Najczęściej są one wykonane z materiałów, które nie uczulają. Delikatna skóra dzieci, a zwłaszcza niemowląt, wymaga, by kocyki były maksymalnie miękkie i przyjemne w dotyku. Kocyki dla najmłodszych są często bardzo kolorowe, tak by przyciągały wzrok i zainteresowanie malucha. Niektóre dzieci tak kochają swoje kocyki, że nie są w stanie bez nich zasnąć. Kocyk, czy niewielki pled, to obowiązkowy element wyposażenia każdej dziecięcej wyprawki. Gdy ktoś ze znajomych spodziewa się dziecka, to warto pomyśleć o tym, aby sprawić mu taki drobny upominek, z którego maluch będzie korzystał przez najbliższe lata.